Najnowszy sondaż: PiS zostawia w tyle Koalicję Europejską! Duże zainteresowanie wyborami

Przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad Koalicją Europejską powiększa się - tak wynika z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski. Daleko w tyle jest Koalicja Europejska. Do Parlamentu Europejskiego swoich kandydatów wprowadziłyby także ugrupowania Wiosna i Kukiz'15.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbyły się w najbliższa niedzielę, to na największe poparcie - 35,5 procent - liczyć mogłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na Koalicję Europejską chce głosować 28,8 procent respondentów.

Na trzecim miejscu z wynikiem 11,3 procent znajduje się Wiosna Roberta Biedronia, natomiast ugrupowanie Kukiz'15 mogłoby liczyć na głosy 6 procent badanych. Pozostałe frakcje nie wprowadziłyby swoich przedstawicieli do europarlamentu.

Ciekawie przedstawia się też badanie frekwencji wyborczej. Udział w wyborach deklaruje 57 procent respondentów. Przed pięcioma laty w wyborach wzięło udział jedynie niespełna 24 procent wyborców, więc - gdyby scenariusz z sondażu się sprawdził - byłaby to spora zmiana na plus.

 

 

Źródło: wp.pl, niezalezna.pl

#eurowybory #wybory #PiS #Koalicja Europejska

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo