Od odpowiedzi na to pytanie Lubnauer wykręcała się jak mogła. Zapytano o homozwiązki. WIDEO

Katarzyna Lubnauer / Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

  

Katarzyna Lubnauer kluczyła jak tylko mogła, by nie odpowiedzieć wprost na proste pytanie: czy jest zwolenniczką wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Szefowa Nowoczesnej „dociskana” przez prowadzącego po kilku minutach dała za wygraną i zdobyła się na chwilę szczerości.

Temat wywołał w połowie miesiąca Paweł Rabiej. W wywiadzie, którego udzielił „Dziennikowi Gazecie Prawnej” wiceprezydent stolicy ujawnił, że przygotowany jest już konkretny plan, w którym społeczeństwo ma być przyzwyczajane, że „związki partnerskie, to nie jest samo zło”.

„Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją".

Później we wpisie na Twitterze Rabiej podkreślił, że wyrażone w wywiadzie opinie mają charakter "wyłącznie prywatny". Dodał, że jest "w temacie adopcji bardzo, bardzo sceptyczny".

Lubnauer była dziś pytana, czy jest zwolenniczką wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Wiła się jak wąż, by nie odpowiedzieć wprost na pytanie.

„Ja zawsze jestem zwolennikiem tego, że rozwiązania muszą być dostosowane do woli i opinii społecznej"

– wykręcała się Lubnauer.

Prowadzący nie dawał za wygraną. I wreszcie usłyszeliśmy, jakie jest stanowisko przewodniczącej Nowoczesnej w tej kwestii.

Jeżeli wprowadzimy związki partnerskie, to jak w innych krajach będą też małżeństwa

– powiedziała.

Polityk została zapytana o adopcję dzieci przez pary homoseksualne.

„W przypadku biologicznych dzieci, czyli dzieci jednego z partnerów rzeczywiście prawo przysposobienia przez drugiego partnera powinno być, ze względu na bezpieczeństwo" – mówiła.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Powieszony czy uduszony? Opublikowano wyniki sekcji zwłok Epsteina - miliardera-pedofila

/ Florida Department of Law Enforcement [Public domain]

  

W piątek po południu czasu lokalnego ogłoszone zostały rezultaty autopsji zwłok Epsteina. 66-latek został znaleziony w ubiegłą sobotę martwy w celi aresztu federalnego na Manhattanie. Jeffrey Epstein przebywał tam pod zarzutem molestowania nieletnich. Groziła mu kara 45 lat więzienia.

Miliarder próbował popełnić samobójstwo dwa tygodnie temu, po czym poddany został specjalnemu nadzorowi, który miał zapobiec powtórnej próbie targnięcia się na życie. Jednak z jakiegoś powodu 6 dni przed jego śmiercią specjalny monitoring celi znanego finansisty został zniesiony.

Epstein został znaleziony martwy w celi aresztu miejskiego w minioną sobotę nad ranem.

Dr Barbara Sampson, która dokonała sekcji zwłok Epsteina, w swoim raporcie oświadczyła:

„Po dokładniej analizie podczas pełnej autopsji stwierdzam, że przyczyną śmierci więźnia było powieszenie”.

Raport zawiera wiele szczegółów, jednym z nich jest opis kości szyjnych Epsteina, które były połamane.

Spekulacje na temat tego, dlaczego i jak zginął podejrzany, trwają nadal. Dr John Torres, ekspert medyczny i komentator w stacji telewizijnej NBC, stwierdził, że złamanie tych konkretnych kości szyjnych może wskazywać na powieszenie, ale także na uduszenie.

Trwa także dochodzenie w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w areszcie. Dwóch strażników, którzy ponoć spali na służbie, zamiast pilnować Epsteina, odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych, a trzeciego przeniesiono do innego aresztu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl