Afgańczycy zatrzymani na granicy. Trzech Polaków organizowało nielegalny przerzut

Siedmiu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską tzw. zieloną granicę oraz trzech Polaków, organizatorów tego przekroczenia zatrzymała Straż Graniczna. Decyzją sądu organizatorzy przerzutu trafili do aresztów. Afgańczycy wrócili na Ukrainę.

strazgraniczna.pl

Jak poinformowała rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr SG Elżbieta Pikor strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach skontrolowali czekającego w pobliżu granicy volkswagena transportera. W aucie był tylko kierowca. Jednocześnie, około czterech kilometrów od granicy państwa, kolejny patrol SG zatrzymał osobowe audi, w którym jechało dwóch mężczyzn.

- Szybko ustalono, że ci trzej mężczyźni przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów, która w tym czasie pieszo przekroczyła granicę państwa. Wszyscy trzej zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dotyczące organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztów

 – wyjawiła mjr Pikor.

Organizatorzy przerzutu to mieszkańcy Przemyśla w wieku 23, 38 i 55 lat.

W tym samym czasie w okolicy miejscowości Młodowice SG zatrzymała grupę siedmiu obywateli Afganistanu. Granicę ukraińsko–polską przekroczyli idąc pieszo, kierując się wskazówkami – jak mówili – przypadkowo napotkanego obywatela Ukrainy.

- Nie posiadali pieniędzy ani dokumentów. Wyjaśnili, że za przerzut do Polski zapłacili po 3 tysiące euro każdy. Po polskiej stronie mieli czekać na nich Polacy i samochodami odwieźć na zachód Europy

– dodała rzeczniczka BiOSG.

Afgańczycy, zgodnie z umową o readmisji, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Mjr Pikor dodała, że sprawa jest rozwojowa.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Afgańczycy #Straż Graniczna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo