Afgańczycy zatrzymani na granicy. Trzech Polaków organizowało nielegalny przerzut

/ strazgraniczna.pl

  

Siedmiu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską tzw. zieloną granicę oraz trzech Polaków, organizatorów tego przekroczenia zatrzymała Straż Graniczna. Decyzją sądu organizatorzy przerzutu trafili do aresztów. Afgańczycy wrócili na Ukrainę.

Jak poinformowała rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr SG Elżbieta Pikor strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach skontrolowali czekającego w pobliżu granicy volkswagena transportera. W aucie był tylko kierowca. Jednocześnie, około czterech kilometrów od granicy państwa, kolejny patrol SG zatrzymał osobowe audi, w którym jechało dwóch mężczyzn.

- Szybko ustalono, że ci trzej mężczyźni przyjechali po odbiór grupy nielegalnych imigrantów, która w tym czasie pieszo przekroczyła granicę państwa. Wszyscy trzej zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty dotyczące organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztów

 – wyjawiła mjr Pikor.

Organizatorzy przerzutu to mieszkańcy Przemyśla w wieku 23, 38 i 55 lat.

W tym samym czasie w okolicy miejscowości Młodowice SG zatrzymała grupę siedmiu obywateli Afganistanu. Granicę ukraińsko–polską przekroczyli idąc pieszo, kierując się wskazówkami – jak mówili – przypadkowo napotkanego obywatela Ukrainy.

- Nie posiadali pieniędzy ani dokumentów. Wyjaśnili, że za przerzut do Polski zapłacili po 3 tysiące euro każdy. Po polskiej stronie mieli czekać na nich Polacy i samochodami odwieźć na zachód Europy

– dodała rzeczniczka BiOSG.

Afgańczycy, zgodnie z umową o readmisji, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Mjr Pikor dodała, że sprawa jest rozwojowa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Watykan ma nowego rzecznika

/ fot. Aleteia Image Department/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

- Matteo Bruni został mianowany przez papieża Franciszka nowym dyrektorem biura prasowego Watykanu - napisano w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku rzecznika zastąpi Alessandro Gisottiego, który pełnił tymczasowo te obowiązki od końca 2018 roku.

Nowy rzecznik Watykanu to dotychczasowy pracownik biura prasowego, odpowiadający za kwestie logistyczne w czasie oficjalnych audiencji papieża, a także jego zagranicznych podróży.

Podczas pielgrzymek Bruni opiekował się zawsze grupą kilkudziesięciu dziennikarzy z całego świata towarzyszących papieżowi w samolocie.

Serię zmian w biurze prasowym Watykanu zapoczątkowało odejście w ostatnim dniu zeszłego roku rzecznika Grega Burke'a. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl