TVN brnie w temat. W "Faktach" znów afera z hulajnogą! O co poszło tym razem?

/ fot. screen z materiałów policji

  

W dzisiejszych "Faktach" w telewizji TVN zaprezentowano kolejny materiał dotyczący interwencji policji w sprawie nastolatków, jeżdżących na hulajnodze po pomniku smoleńskim w Warszawie. Choć policja wyjaśniła już wszelkie wątpliwości, to dziennikarze TVN idą w zaparte.

W "Faktach" telewizji TVN zaprezentowano wczoraj materiał o tym, jak to policja miała rzekomo ścigać młodych chłopców jeżdżących na hulajnogach przy pomniku smoleńskim w Warszawie. Z materiału powiało grozą, lecz... szybko sprostowano pewne fakty. Sprawę wyjaśniła policja. Na nagraniu z monitoringu widać, jak młodzi chłopcy odbijają się od ściany pomnika, jeżdżąc na hulajnogach. Czyli wcale nie "przy" a po pomniku.

Jaka była reakcja TVN na film zaprezentowany przez policję? Dość... dziwaczna. Dziś ponownie temat jazdy na hulajnodze zagościł w głównym wydaniu programu informacyjnego tej telewizji. Sęk w tym, że był to... bardzo podobny materiał do wczorajszego.

"Nie było uszkodzenia, ale i tak był problem. Z jednej strony dotyczący młodych ludzi, z drugiej - reakcji policji"

- mówi autor materiału.

Dodajmy, że reakcją policji było wylegitymowanie i pouczenie nastolatków. Nie było rekwirowania pojazdów, czy zatrzymania chłopców. Sami zainteresowani przeprosili za swoje zachowanie i sprawę można by uznać za zakończoną, gdyby nie "rozdmuchiwanie" jej przez stację telewizyjną.

Dziennikarze "Faktów" TVN wcale nie zamierzają przepraszać za rozpowszechnianie fake newsa. Zamiast tego, mamy dalsze brnięcie w tezę, że interwencja policji była zbyt poważna, jak na kaliber zdarzenia.

"Po Placu Piłsudskiego wiele osób jeździ rowerami, na deskach, a nawet odbywają się tu takie mini-zawody na rolkach. Ktoś inny bawi się z psem i problemu nie ma"

- słyszymy.

Można odnieść wrażnie, że nie jest ważne "przy" czy "po" pomniku - ważne, aby o tej sprawie było po prostu głośno.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVN

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus nie zwalnia! 427 nowych przypadków w Chinach i aż 594 w Korei Południowej

/ China News Service/中国新闻网 / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)

  

W Chinach kontynentalnych zanotowano w piątek 427 nowych przypadków koronawirusa, z czego 423 w prowincji Hubei będącej epicentrum epidemii - poinformowały dziś władze sanitarne. W Korei Południowej natomiast zanotowano rekordowy dzienny wzrost zachorowań - 594.

W Chinach, poza prowincją Hubei i jej stolicą Wuhan, zanotowano zaledwie 4 nowe przypadki zachorowań, co jest najniższą liczbą od czasu rozpoczęcia notowań w styczniu.

W samej prowincji Hubei przytłaczającą większość nowych przypadków wykryto w najciężej dotkniętym przez epidemię mieście Wuhan - 420.

Po uwzględnieniu danych z piątku łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach wzrosła do 79 251 a liczba ofiar śmiertelnych do 2835, o 47 więcej niż w dniu poprzednim (z czego 45 w Hubei).

Zdaniem części ekspertów apogeum nowych zachorowań w Chinach może już mijać. Wskazuje się, że Chiny zastosowały radykalne środki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się patogenu - ścisłą kwarantannę domową, znaczne ograniczenia przemieszczania się i ruchu pojazdów oraz przedłużenie przerwy świątecznej związanej z Nowym Rokiem Księżycowym. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że komunistyczny rząd z dużym prawdopodobieństwem zaniża oficjalne dane na temat choroby.

Epidemia wywarła już i wywrze w przyszłości znaczny negatywny wpływ na chińską gospodarkę. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ocenia, że wzrost gospodarczy Chin zmniejszy się w br. o 0,4 proc. do 5,6 proc. Wzrost gospodarki światowej może zmniejszyć się o 0,1 proc.

Tymczasem Koreańskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (KCDC) poinformowało dzisiaj o rekordowo wysokim dziennym wzroście zachorowań - do 594. To największy wzrost od wykrycia pierwszego potwierdzonego przypadku 20 stycznia. Łączna liczba zachorowań wzrosła do 2.931. Liczba ofiar śmiertelnych nie zmieniła się i wynosi 16.

Większość nowych przypadków (476) wykryto w mieście Daegu znajdującym się w południowo wschodniej części kraju. 60 przypadków wykryto w pobliskiej prowincji Gyeongsang.

Epidemia koronawirusa Covid-19, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, rozpoczęła się w grudniu ub.r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Sprzedawano tam m.in. dzikie zwierzęta, od których najprawdopodobniej pochodzi wirus.

Koronawirus rozprzestrzenił się na ok. 50 krajów, w których odnotowano dotąd 88 przypadków śmiertelnych, w tym najwięcej w Iranie, we Włoszech, w Korei Południowej i w Japonii. W sumie na świecie zakażonych jest ponad 83 tys. ludzi.

Więcej o koronawirusie w naszym specjalnym dziale

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts