Na hulajnodze po ciepłą posadkę w Brukseli… Thun wykorzystała fake news i pokazała swój spot

Policja już udowodniła, publikując nagranie, że część mediów, zwolennicy i przedstawiciele „totalnej opozycji” kłamali, opisując historię dwóch nastolatków, którzy złamali prawo, jeżdżąc hulajnogą po pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Ale europoseł Platformy Obywatelskiej Róża Thun chyba zbyt mocno uwierzyła w „fake newsa”...

Róża Thun na hulajnodze
@rozathun print screen Twitter.com

W niedzielę „Gazeta Wyborcza” zaalarmowała swoich czytelników, że policja zatrzymała nastolatków, za to, że jeździli hulajnogami pod pomnikiem smoleńskim. W podobnym tonie pisały o banalnym incydencie także inne media, nieprzychylne obecnej władzy. "Fakty" TVN poświęciły temu nawet kilkominutowy materiał, oczywiście, mijający się z prawdą.

Spekulacje mediów ucięła publikacja zapisów monitoringu, na którym widać że nastolatkowie nie jeździli wokół pomnika, ale wskakiwali hulajnogami na pomnik. Nie było też pościgu aresztowania i konfiskaty hulajnóg. Interwencja policji zakończyła się na wylegitymowaniu i pouczeniu nastolatków.

O zaprzestanie rozpowszechniania „fake newsa” i naśmiewania się z pracy policjantów zaapelował wczoraj szef MSWiA Joachim Brudziński.

Jednak niektórzy, mimo dementi fake newsa, już złapali wiatr w żagle. Tak europoseł PO, ubiegająca się o reelekcję na ciepłą posadę w Brukseli, Róża Thun nagrała prześmiewczy (w jej opinii) spot i opatrzyła takim oto komentarzem:

„Na Esplanadzie Solidarności w Brukseli nie aresztują…” – podpisała.

Post Thun szybko skomentowali internauci:


 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Bruksela #hulajnoga #Róża Thn

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo