Opole: Kempa liczy na trzy mandaty. "Będzie to intensywna kampania"

Beata Kempa / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Lista Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego jest bardzo silna. Walczymy o pełną pulę, a porównując wyniki sprzed pięciu lat to w okręgu dolnośląsko-opolskim trzech mandatów możemy być pewni" - powiedziała dziś w Opolu Beata Kempa, kandydująca z list PiS do Parlamentu Europejskiego.

Na spotkaniu z dziennikarzami w Opolu, minister Beata Kempa przedstawiła cześć swojego programu wyborczego. Jak podkreśliła, jako mieszkanka pogranicza województw, doskonale rozumie problemy i potrzeby zarówno mieszkańców województwa opolskiego, jak i dolnośląskiego.

"Opolskie to jest kawałek Polski, który sąsiaduje z miejscem, gdzie mieszkam. Wiele problemów jest tożsamych. Podobnie wyglądają w miejscowościach Dolnego Śląska, jak i w Brzegu, Nysie i oczywiście w Opolu"

- powiedziała minister Kempa.

Zdaniem minister, w jej okręgu wyborczym, lista PiS może liczyć na powiększenie liczby mandatów do Parlamentu Europejskiego z dwóch do minimum trzech.

"Lista Zjednoczonej Prawicy jest bardzo silna. Wiemy, jakie są obecnie sondaże, lecz sondażami się nie wygrywa. My walczymy o pełną pulę. Porównując to, co było pięć lat temu, kiedy przy dużo niższym poparciu uzyskaliśmy dwa mandaty, to w nadchodzących wyborach trzy miejsca w Parlamencie Europejskim można uznać za pewne"

- uważa Kempa.

Pytana o priorytety swojego programu w kampanii wyborczej minister Kempa wymieniła działania na rzecz utrzymania odpowiednich środków dla Polski w budżecie Unii Europejskiej, poszanowania instytucji europejskich dla polskiego prawodawstwa oraz aktywnej polityki migracyjnej.

"Pierwsza sprawa to kwestia budżetu europejskiego dla Polski. Nie wolno okłamywać Polaków i mówić, jak to dzisiaj się próbuje wmówić, że ten budżet będzie dużo mniejszy i mniej korzystny. (...) Trzeba zabiegać o takie prawodawstwo, które będzie szanowało nasze rozwiązania i naszą, polską konstytucję. (...) Jeżeli federalny Trybunał Konstytucyjny Niemiec orzekł nie mniej ni więcej, jak nadrzędność niemieckiej konstytucji nad prawem unijnym, a w Polsce można ingerować i mówić, że jest prymat prawa unijnego nad polską konstytucją, to coś jest nie w porządku. Konieczny jest dwustronny szacunek"

- podkreśliła Kempa.

Zdaniem minister, kolejne instytucje unijne przyjmują argumentację polskiej strony o konieczności przygotowania skoordynowanego programu pomocy rozwojowej, dzięki któremu ludziom z państw objętych wojną lub problemami ekonomicznymi, zostaną stworzone warunki pozwalające na godne i bezpieczne życie w swoich rodzinnych stronach.

"Europa dopiero stoi przed potężną falą emigracji z terenów Afryki. Nie wiemy, jak będą przebiegały konflikty w Syrii czy w Sudanie Południowym, bo one będą determinantem kolejnych fal uchodźców. Coraz częściej rozmawiamy o tym, jak w sposób skoordynowany przygotować program pomocy rozwojowej, który - oprócz oczywistej pomocy humanitarnej - będzie mógł zahamować zjawiska migracyjne"

- wyjaśniała Kempa.

Na pytanie o listy Koalicji Europejskiej, kandydatka PiS powiedziała, że brak na nich Bogdana Zdrojewskiego był dla niej prawdziwym zaskoczeniem, jednak jak podkreśliła, nie widzi potrzeby oceny mechanizmów doboru kandydatów KE w wyborach do PE.

"Na pewno to będzie bardzo intensywna i pracowita kampania. Myślę, że zostanie w jej trakcie poruszonych wiele tematów. Oczywiście, rozmawiamy o piątce pana Jarosława Kaczyńskiego, ale nie tylko. Na ostatnim spotkaniu ze mną było ponad dwieście osób. Pytano mnie o zagrożenia dla instytucji rodziny, ale i sprawy klimatyczne. Jestem dobrej myśli. Mam tylko nadzieję, że ta kampania będzie kampanią fair play"

- powiedziała minister Kempa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież o sensie sprawiedliwości

/ archiwum GP

  

Papież Franciszek powiedział w środę, że "w życiu sprawiedliwość nie rozwiązuje wszystkiego", a zwłaszcza tam, gdzie trzeba położyć kres złu. Potrzebne jest przebaczenie i zastąpienie "prawa odwetu prawem miłości" - mówił papież w czasie audiencji generalnej.

W katechezie podczas spotkania z prawie 30 tys. wiernych na placu Świętego Piotra Franciszek analizował słowa "jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" z modlitwy "Ojcze nasz".

"Jezus wnosi do relacji między ludźmi siłę przebaczenia. W życiu sprawiedliwość nie rozwiązuje wszystkiego. Zwłaszcza tam, gdzie trzeba położyć kres złu, ktoś musi miłować więcej niż należy, by rozpocząć dzieje łaski"

- wyjaśniał.

Jak dodał, "zło zna zemstę, a jeśli się tego nie przerwie, grozi tym, że rozleje się ono dusząc cały świat".

"Zgodnie z prawem odwetu, +odwzajemnię ci się tym, co ty mnie wyrządziłeś+" - przypomniał. "Jezus zastępuje to prawem miłości: to, co Bóg mi uczynił, ja oddaję tobie" - podkreślił.

Franciszek zachęcił wiernych do refleksji nad tym, czy są zdolni do tego, by przebaczać. Zaznaczył, że często słyszy ludzi mówiących: "Nigdy nie wybaczę tego, co mi zrobili". "Ale jeśli nie przebaczysz, Bóg ci nie wybaczy, zamykasz drzwi. Pomyślmy, czy potrafimy wybaczyć, czy też nie przebaczamy" - zachęcał.

Papież wskazywał, że każdy chrześcijanin ma łaskę przebaczenia i tego, by "napisać historię dobra w życiu swoich braci, szczególnie tych, którzy zrobili coś złego i błędnego". "Słowem, uściskiem, uśmiechem możemy przekazać innym to, co otrzymaliśmy najcenniejszego: przebaczenie" - powiedział.

Zwracając się do Polaków, Franciszek podkreślił: "Nasze serca przenika dźwięk rezurekcyjnych dzwonów. Przypominają nam one, że Chrystus umarł, zmartwychwstał, żyje, jest obecny w nas i w swoim Kościele. Wzywają nas, byśmy z odwagą apostołów głosili wszystkim tę radosną wieść o Jego zmartwychwstaniu".

"Niech świadectwo wiary umocni naszych braci, obudzi serca wątpiących i pomoże im odnaleźć i spotkać Chrystusa"- dodał papież.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl