Pierwszy lot Defianta

W czwartek w zakładach Sikorsky'ego zlokalizowanych w Palm Beach na Florydzie odbył się pierwszy lot śmigłowca Sikorsky-Boeing SB-1 Defiant. Lot trwał ok. 30 minut.

boeing.com

Po trwających około 15 godzin testach naziemnych zdecydowano się przeprowadzić pierwszy lot Defianta, który trwał około 30 minut. Helikopter wzbił się w powietrzem przeprowadzając manewry na małej wysokości i w ograniczonym polu działania.

 Jesteśmy zachwyceni rezultatami dzisiejszych lotów i nie możemy się doczekać przeprowadzenia kolejnych testów

— oznajmił Dan Spoor wiceprezydent programu Future Vertical Life (FVL). 

Mamy zamiar przeprowadzić analizę danych zebranych po dzisiejszym locie, po których przygotujemy się do dalszych prób z Defiantem

— dodał.

Za projekt SB-1 Defiant odpowiada konsorcjum Sikorsky-Boeing. Helikopter ten rywalizuje w ramach programu FVL ze zmiennowirnikowcem V-280 (Valor) firmy Bell Helicopters. Jedna z tych konstrukcji zastąpić ma obecnie używane przez wojsko amerykańskie wielozadaniowe śmigłowce Black Hawk. Pierwsze egzemplarze wejdą do służby około 2030 r.

SB-1 Defiant został zaprojektowany tak, aby mógł pokonywać większe dystanse oraz poruszać się szybciej niż obecnie używane śmigłowce dzięki wykorzystaniu podwójnego wirnika współosiowego i śmigła pchającego. Charakteryzować się ma również większą manewrowością oraz zdolnościami. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo