Temu panu już dziękujemy

  

Na obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Polsce premier Rosji Władimir Putin był jednym z najważniejszych gości – i to chyba nie był dobry pomysł. Putin opowiadał niestworzone rzeczy o przyczynach i przebiegu wojny. Na 80. rocznicę prezydent RP Andrzej Duda nie zaprosił do Polski na obchody prezydenta Rosji Władimira Putina.

Zaprosił natomiast np. prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenkę. Oficjalnie klucz był bowiem taki, że Polska zaprasza na rocznicę przedstawicieli sojuszników z NATO i UE oraz krajów Partnerstwa Wschodniego UE. Sądząc po oświadczeniu rosyjskiego MSZ, brak zaproszenia wywołał w Moskwie oburzenie. Tak bardzo im na tym zależy. Rosja Putina bowiem legitymuje się swoją, postkomunistyczną wersją II wojny światowej, która jest uzasadnieniem do jak najbardziej współczesnej agresywnej polityki.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts