3 mln zł na poprawę losu bezdomnych...zwierząt

/ enelene / 21 zdjęć

  

Poznań przeznaczy ponad 3 mln zł na program opieki nad bezdomnymi zwierzętami i na zapobieganie bezdomności zwierząt. W planach jest m.in. elektroniczne znakowanie oraz sterylizacja kotów i psów.

Miasto liczy, że program pozwoli zmniejszyć liczbę bezdomnych zwierząt w Poznaniu.

"Nowością wprowadzoną w tym roku do programu jest sterylizacja i kastracja zwierząt właścicielskich z dofinansowaniem miasta wynoszącym 50 proc. kosztów brutto. Dodatkowo, wzorem czipowania psów, wprowadza się znakowanie kotów właścicielskich. Oznakowanie zwierzęcia jest wymogiem do otrzymania tego dofinansowania"

– poinformował Robert Górny z wydziału gospodarki komunalnej poznańskiego magistratu.

Michał Błażejewski z Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt powiedział, że najskuteczniejszą metodą zapobiegania bezdomności psów i kotów jest "skorelowanie długofalowej akcji kastracji i sterylizacji zwierząt - domowych, bezdomnych i wolno żyjących - z akcją czipowania". Jak dodał, potwierdzają to również liczne analizy opracowane przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Miasto poinformowało też o powołaniu zespołu, który wypracuje strategię działań mającą poprawić los zwierząt w Poznaniu. W jego skład wchodzą radni miejscy, przedstawiciele fundacji zaangażowanych w ochronę zwierząt, strażnicy miejscy oraz urzędnicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Joanna Lichocka (PiS), Artur Soboń (KPRM), Marcin Święcicki (PO), Jan Filip Libicki (PSL), Łukasz Rzepecki (Kukiz'15) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl