O wsi nie tylko przed wyborami

  

Lewicowi publicyści zastanawiają się ostatnio, czy lider AgroUnii Michał Kołodziejczak poprowadzi swoją organizację politycznie bardziej w prawo, czy bardziej w lewo. A „Krytyka Polityczna” przygotowuje specjalny numer poświęcony polskiej wsi, ponieważ, jak zauważa, to tamtejszy elektorat może zdecydować o wyniku wyborów do europarlamentu.

Ciekawa to sprawa – wielkomiejskie liberalno-lewicowe środowiska nigdy się specjalnie wsią nie przejmowały, mało o niej mówiły i pisały. Wieś była dla nich ziemią nieznaną, niebezpieczną ze względu na konserwatywny lud, popegeerowskie zaszłości i w ogóle małą atrakcyjność wiejskich tematów w debacie publicznej. Obecnie jednak opiniotwórcza lewica wyraźnie daje znać swoim liberalnym sojusznikom, że powinni – brzydko mówiąc – sięgnąć także po wiejski elektorat. Polska wieś zmienia się potężnie: zmniejsza się choćby jej rolniczy potencjał. To wyzwanie także dla rządzącej obecnie partii – warto się zastanowić, jakie wiejskie wątki wprowadzić do debaty politycznej jeszcze przed wyborami. Z całą pewnością – oprócz komunikacji autobusowej – warto zwrócić uwagę na gorszą jakość opieki zdrowotnej na wsi i problemy wiejskich szkół.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl