Bieg z dystansem "Dla małych serc"

/ polmaratonmarzanny.pl

  

Ponad 5 tys. osób spodziewają się organizatorzy dwóch wiosennych biegów "Dla małych serc", które odbędą się w niedzielę w Krakowie. Dochód z imprez, jak co roku, będzie przeznaczony na leczenie małych pacjentów kardiochirurgicznych.

16. Półmaraton Marzanny i 5. Krakowski bieg z Dystansem to dwa wydarzenia, które Krakowski Klub Biegacza "Dystans" organizuje na powitanie wiosny. Imprezy poprzedza topienie Marzanny w rzece Rudawie.

Od pięciu lat dochód z biegów trafia na leczenie małych pacjentów kardiochirurgicznych – beneficjentem zawodów jest Fundacja Schola Cordis, założona przez znanego kardiochirurga dziecięcego prof. Janusza Skalskiego, a pomagająca dzieciom chorym na serce.

"Niezależnie, czy ktoś pobiegnie w Półmaratonie Marzanny, czy w Krakowskim biegu z Dystansem, może być pewny, że środki, które wpłacił za udział w biegu, posłużą dzieciom z chorymi serduszkami"

– powiedział maratończyk Paweł Żyła, koordynator biegów organizowanych przez KKB "Dystans".

Jeszcze pięć lat temu KKB "Dystans" organizował na powitanie wiosny tylko Półmaraton Marzanny. Od 2015 r. obok Półmaratony Marzanny odbywa się Krakowski bieg z Dystansem, od tego też czasu dochód z obu imprez trafia na leczenie dzieci chorych na serce. Oba biegi są organizowane pod hasłem "Dla małych serc". Od 2015 r. dochód zebrany z biegów dla chorych dzieci wyniósł ponad pół mln zł.

Trasa Półmaratonu Marzanny rozpoczyna się na krakowskich Błoniach, prowadzi przez Zwierzyniec, Bulwary Wiślane, kończy się na Błoniach. Szlak Krakowskiego biegu z Dystansem liczy 10 km, rozpoczyna się na bulwarze Czerwieńskim, kończy na Błoniach przy Skale, czyli w tym samym miejscu, gdzie metę ma Półmaraton Marzanny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Groźny wypadek na krajowej "15". Trzy osoby ranne

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dzisiaj w Rakowicach k. Lubawy (woj. warmińsko-mazurskie) na drodze krajowej nr 15 - poinformowała policja. Trasa jest w tym miejscu całkowicie zablokowana.

- W Rakowicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zostały ranne

 - powiedziała PAP podinsp. Joanna Soboczyńska z iławskiej Policji.

Jak zaznaczyła, jest za wcześnie, by ocenić, w jakim stanie są poszkodowani. Policja nie informuje też na razie o bliższych okolicznościach i powodach wypadku. Na miejscu pracują jeszcze służby ratownicze.

Droga krajowa nr 15 jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. "Postaramy się, żeby jak najszybciej wprowadzić ruch wahadłowy" - mówiła podinsp. Soboczyńska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl