Jaka przyszłość Fidesz w EPL?

/ facebook.com/orbanviktor

  

- Rządzący na Węgrzech Fidesz nie będzie mógł pozostać w Europejskiej Partii Ludowej (EPL), jeśli nadal będzie się ona przesuwać w lewo zamiast reprezentować tradycyjne wartości – oświadczyła wiceprzewodnicząca partii Katalin Novak.

Z całą pewnością będzie przebudowa (w Europejskiej Partii Ludowej). Kluczowe pytanie jest takie, czy partie członkowskie uświadomią sobie w końcu, że zmierzanie w lewo to przegrany kierunek. Europejska Partia Ludowa ma przed sobą przyszłość tylko wówczas, jeśli pozostanie centroprawicowym sojuszem partyjnym. Jeśli będzie nadal przesuwać się w lewo, nie będzie tam dla nas miejsca

 – powiedziała Novak w wywiadzie dla dziennika „Magyar Hirlap”.

Novak nawiązała do faktu, że zgromadzenie polityczne EPL zdecydowało w środę w Brukseli o zawieszeniu Fideszu w prawach członka tej grupy i ustalono, że powołana zostanie grupa "mędrców" składająca się z byłego szefa Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya, byłego szefa PE Hansa-Gerta Poetteringa oraz byłego kanclerza Austrii Wolfganga Schuessela, którzy będą monitorować wdrażanie przez Fidesz przedstawionych warunków oraz oceniać poszanowanie praworządności i wartości EPL.

Premier Viktor Orban zapowiedział, że ze strony węgierskiej też zostanie powołana trzyosobowa grupa, w której skład wejdzie m.in. Novak.

Zadaniem węgierskiej grupy będzie pomaganie komisji EPL, by „w końcu sformułowano stanowisko oparte na faktach, i by zdobywano informacje nie z zachodnich mediów liberalnych, tylko z pierwszej ręki”. Drugie zadanie – jak powiedziała – jest bardziej perspektywiczne i dotyczy tego, jak będzie wyglądać scena polityczna po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Na razie jest to równanie z wieloma niewiadomymi. Pytanie, w której społeczności politycznej będziemy mogli najlepiej reprezentować interesy Węgrów, gdzie będziemy mogli być wierni temu, do czego Węgrzy nas upoważnili, gdzie będziemy mogli zagwarantować reprezentowanie bezpieczeństwa, wartości rodzinnych i kultury chrześcijańskiej. Od tego zależy, do której rodziny partyjnej będziemy należeć

 – powiedziała.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Joanna Lichocka (PiS), Artur Soboń (KPRM), Marcin Święcicki (PO), Jan Filip Libicki (PSL), Łukasz Rzepecki (Kukiz'15) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl