Elektrownia Bełchatów z tytułem Pracodawca Przyjazny Pracownikom

/ pgegiek.pl

  

Elektrownia Bełchatów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE, została laureatem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 19 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, przy udziale Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

O przyznaniu wyróżnień zdecydowała Komisja Certyfikacyjna, składająca się z przedstawicieli NSZZ Solidarność oraz Prezydenta RP, który po raz kolejny objął patronat nad wydarzeniem. W tym roku konkurs odbył się po raz jedenasty.

Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydatów do uzyskania certyfikatu mogły zgłaszać zakładowe jednostki organizacyjne NSZZ Solidarność. O nagrodę dla PGE GiEK Oddział Elektrownia Bełchatów wystąpił działający na jej terenie związek NSZZ Solidarność Elektrownia Bełchatów.

Każdy pracodawca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli bieżącej działalności firmy i osiąganiu przez nią określonych celów towarzyszą bezpieczeństwo pracy, stabilność zatrudnienia czy odpowiedni dialog społeczny, to pracownicy docenią taką wartość firmy i nagrodzą ją np. dobrą wydajnością. Nasz pracodawca gwarantuje nam takie warunki pracy, co więcej, umożliwia realizację naszych zadań statutowych i to nie tylko poprzez negocjacje, ale również poprzez działania zapobiegawcze, sprzyjające rozwojowi pracowników i promowaniu tzw. dobrych praktyk

– powiedział Andrzej Lewandowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Elektrownia Bełchatów.

Wnioski oceniała Komisja Certyfikacyjna, która zwracała przede wszystkim uwagę na przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

– O sile naszej spółki świadczą świetni fachowcy, ich kompetencje i doświadczenie. To dla nas wszystkich ogromne wyróżnienie, że Elektrownia Bełchatów z Dyrektorem Markiem Ciapałą na czele otrzymała takie wyróżnienie, tym bardziej, że o tę nagrody wystąpili pracownicy. Świadczy to o wiarygodności i transparentności elektrowni jako pracodawcy. Jako prezes spółki PGE GiEK, lidera w branży energetycznej w kraju, składającej się z 6 dużych oddziałów, zdaję sobie sprawę z tego, że naszym najważniejszym kapitałem są pracownicy. To im zawdzięczamy rozwój spółki i co za tym idzie, dobre wyniki finansowe – powiedział Robert Ostrowski, prezes PGE GiEK.

– Zarządzamy potężnym mieniem Skarbu Państwa. Jest to wielka odpowiedzialność, dlatego naszym nadrzędnym celem jest stworzenie takich warunków pracy, które nie tylko będą gwarantowały stabilność zatrudnienia, ale również pozwolą na utożsamianie się z firmą – podkreślił natomiast dyrektor Elektrowni Marek Ciapała.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono 22 firmy, w tym trzy należące do Grupy Kapitałowej PGE. Oprócz PGE GiEK Oddział Elektrownia Bełchatów nagrodę otrzymała także PGE Energia Odnawialna Oddział ZEW Solina-Myczkowce oraz PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach. Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Laureaci konkursu mogą posługiwać się certyfikatem „Pracodawca przyjazny pracownikom” przez trzy lata. Akcja nadawania tytułu Pracodawca Przyjazny Pracownikom zainicjowana została przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku, a jego pierwsza edycja została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Tegoroczny laureat konkursu Elektrownia Bełchatów to jeden z oddziałów wchodzących w skład PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie. Jest największą w Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym. W jej skład wchodzi aż 13 bloków energetycznych. To nowoczesna, w wysokim stopniu zautomatyzowana i przyjazna środowisku elektrownia, spełniająca wszystkie wymagania i normy obowiązujące w Unii Europejskiej. Produkując najtańszą energię elektryczną w kraju i posiadając bardzo wysoki wskaźnik dyspozycyjności, zajmuje wiodącą pozycję wśród polskich wytwórców energii elektrycznej. Rocznie wytwarza około 32TWh energii elektrycznej, co stanowi prawie 22% produkcji krajowej. Moc elektryczna zainstalowana Elektrowni Bełchatów (5472 MW) stanowi prawie 50 % mocy elektrycznej zainstalowanej w całej Polskiej Grupie Energetycznej. W Elektrowni Bełchatów zatrudnionych jest 3 100 pracowników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pgegiek.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Posłowie PO-KO twierdzili, że chcą komisji ws. pedofilii. Kiedy ta powstaje, mówią: "Nie poprzemy"

Borys Budka / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie komisji badającej przypadki pedofilii, o co przecież zabiegali posłowie PO-KO. Reakcja zdumiewa - Borys Budka powiedział, że liczą się tylko ich propozycje, "a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał". Zdradził też, że PO-KO nie poprze żadnego rządowego pomysłu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, iż zapadła decyzja o powołaniu państwowej komisji ds. badania przypadków pedofilii. Komisja ma zajmować się przypadkami pedofilii we wszystkich środowiskach, nie tylko osób duchownych, ale też artystycznych i nauczycielskich. Szczegóły dotyczące powołania komisji mają zostać przedstawione wkrótce.

Szef rządu zaprosił do współpracy opozycję, która głośno apelowała o potrzebie powołania takiej komisji. Jednak teraz Borys Budka z klubu PO-KO ma inne zdanie. Według niego państwową komisję, która zajęłaby się badaniem przypadków pedofilii, powinien powołać Sejm, nie rząd.

"To musi być komisja składająca się z profesjonalistów, ale niezależnych, stąd nasza propozycja, by byli to sędziowie i prokuratorzy w stanie spoczynku oraz przedstawiciele ofiar. Natomiast nie mogą być to politycy"

- wskazał Budka.

Borys Budka ocenił, że dzisiejsza deklaracja szefa rządu to "puste słowa" i "próba odwlekania w czasie" rozwiązania problemu pedofilii w Kościele. W zamian proponuje... zwołanie Sejmu i przyjęcie wszystkiego, co deklaruje PO.

"My mówimy: leży nasza propozycja na stole, zwołajmy Sejm, przyjmijmy te rozwiązania i koniec, a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał. Ten rząd stracił jakąkolwiek wiarygodność, że ta sprawa zostanie wyjaśniona"

- uważa wiceszef PO.

Ale to nie koniec. Budka zaznaczył, że na poparcie Platformy nie może liczyć... żaden pomysł komisji, którą mieliby powołać politycy obozu Prawa i Sprawiedliwości - czy to premier Morawiecki czy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl