Elektrownia Bełchatów z tytułem Pracodawca Przyjazny Pracownikom

/ pgegiek.pl

  

Elektrownia Bełchatów, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy Kapitałowej PGE, została laureatem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Uroczystość wręczenia certyfikatów odbyła się 19 marca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, przy udziale Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy.

O przyznaniu wyróżnień zdecydowała Komisja Certyfikacyjna, składająca się z przedstawicieli NSZZ Solidarność oraz Prezydenta RP, który po raz kolejny objął patronat nad wydarzeniem. W tym roku konkurs odbył się po raz jedenasty.

Zgodnie z regulaminem konkursu, kandydatów do uzyskania certyfikatu mogły zgłaszać zakładowe jednostki organizacyjne NSZZ Solidarność. O nagrodę dla PGE GiEK Oddział Elektrownia Bełchatów wystąpił działający na jej terenie związek NSZZ Solidarność Elektrownia Bełchatów.

Każdy pracodawca powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli bieżącej działalności firmy i osiąganiu przez nią określonych celów towarzyszą bezpieczeństwo pracy, stabilność zatrudnienia czy odpowiedni dialog społeczny, to pracownicy docenią taką wartość firmy i nagrodzą ją np. dobrą wydajnością. Nasz pracodawca gwarantuje nam takie warunki pracy, co więcej, umożliwia realizację naszych zadań statutowych i to nie tylko poprzez negocjacje, ale również poprzez działania zapobiegawcze, sprzyjające rozwojowi pracowników i promowaniu tzw. dobrych praktyk

– powiedział Andrzej Lewandowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Elektrownia Bełchatów.

Wnioski oceniała Komisja Certyfikacyjna, która zwracała przede wszystkim uwagę na przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.

– O sile naszej spółki świadczą świetni fachowcy, ich kompetencje i doświadczenie. To dla nas wszystkich ogromne wyróżnienie, że Elektrownia Bełchatów z Dyrektorem Markiem Ciapałą na czele otrzymała takie wyróżnienie, tym bardziej, że o tę nagrody wystąpili pracownicy. Świadczy to o wiarygodności i transparentności elektrowni jako pracodawcy. Jako prezes spółki PGE GiEK, lidera w branży energetycznej w kraju, składającej się z 6 dużych oddziałów, zdaję sobie sprawę z tego, że naszym najważniejszym kapitałem są pracownicy. To im zawdzięczamy rozwój spółki i co za tym idzie, dobre wyniki finansowe – powiedział Robert Ostrowski, prezes PGE GiEK.

– Zarządzamy potężnym mieniem Skarbu Państwa. Jest to wielka odpowiedzialność, dlatego naszym nadrzędnym celem jest stworzenie takich warunków pracy, które nie tylko będą gwarantowały stabilność zatrudnienia, ale również pozwolą na utożsamianie się z firmą – podkreślił natomiast dyrektor Elektrowni Marek Ciapała.

W tegorocznej edycji konkursu wyróżniono 22 firmy, w tym trzy należące do Grupy Kapitałowej PGE. Oprócz PGE GiEK Oddział Elektrownia Bełchatów nagrodę otrzymała także PGE Energia Odnawialna Oddział ZEW Solina-Myczkowce oraz PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Kielcach. Jak podkreślają organizatorzy, celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny.

Laureaci konkursu mogą posługiwać się certyfikatem „Pracodawca przyjazny pracownikom” przez trzy lata. Akcja nadawania tytułu Pracodawca Przyjazny Pracownikom zainicjowana została przez KK NSZZ „Solidarność” w 2008 roku, a jego pierwsza edycja została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Tegoroczny laureat konkursu Elektrownia Bełchatów to jeden z oddziałów wchodzących w skład PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie. Jest największą w Europie elektrownią opalaną węglem brunatnym. W jej skład wchodzi aż 13 bloków energetycznych. To nowoczesna, w wysokim stopniu zautomatyzowana i przyjazna środowisku elektrownia, spełniająca wszystkie wymagania i normy obowiązujące w Unii Europejskiej. Produkując najtańszą energię elektryczną w kraju i posiadając bardzo wysoki wskaźnik dyspozycyjności, zajmuje wiodącą pozycję wśród polskich wytwórców energii elektrycznej. Rocznie wytwarza około 32TWh energii elektrycznej, co stanowi prawie 22% produkcji krajowej. Moc elektryczna zainstalowana Elektrowni Bełchatów (5472 MW) stanowi prawie 50 % mocy elektrycznej zainstalowanej w całej Polskiej Grupie Energetycznej. W Elektrowni Bełchatów zatrudnionych jest 3 100 pracowników.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pgegiek.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polscy komisarze w ekipie von der Leyen? Europoseł wymienia trzy znane nazwiska

Ursula von der Leyen / fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Nie cichną spekulacje, kto z Polaków zajmie stanowiska unijnych komisarzy i jakie będa to teki. W rozmowie z "Rzeczpospolitą", prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS, ujawnił trzy nazwiska, które pojawiają się w tym kontekście. - Mamy znakomicie przygotowanych specjalistów - deklaruje Krasnodębski.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą", której fragment publikuje dzisiaj portal rp.pl, europoseł PiS, był pytany czy w zamian za poparcie Ursuli von der Leyen na stanowisko przewodniczącej Komisji Europejskiej, Polska otrzyma ważną tekę w jej ekipie.

- Mamy takie sygnały. Polska jest zainteresowana kluczowymi tekami gospodarczymi jak rolnictwo, wspólny rynek, energia czy handel zagraniczny

 - powiedział Krasnodębski.

[polecam:https://niezalezna.pl/280282-wakat-na-stanowisku-szefa-komisji-zatrudnienia-w-europarlamencie-pis-nie-daje-za-wygrana]

- Mamy znakomicie przygotowanych specjalistów, którzy, mamy nadzieję, nie spotkają się z ideologicznym sprzeciwem Parlamentu Europejskim: Konrada Szymańskiego, Jerzego Kwiecińskiego czy Jadwigę Emilewicz. Ale pozostajemy ostrożni, bo choć w prywatnych rozmowach chwali się PiS choćby za to, że nie utworzył wspólnej frakcji w europarlamencie z Marine Le Pen, rozróżnia się sytuację w Polsce i na Węgrzech, to w wystąpieniach publicznych najczęściej wraca bezwzględna i niesprawiedliwa krytyka Polski. Nasz związek z kanclerz Merkel, z CDU/CSU, porównałbym więc do nieskonsumowanego małżeństwa. Pozostajemy w wiecznym narzeczeństwie i mam nadzieję, że wreszcie przekształci się ono w trwały związek

 - dodaje polityk PiS.

[polecam:https://niezalezna.pl/280295-kopcinska-o-kulisach-glosowania-ws-von-der-leyen-zwyciezyla-realna-kalkulacja-polityczna]

O tekach dla polskich polityków w "nowej" Komisji Europejskiej spekuluje się od dłuższego czasu. Politycy partii rządzącej w Polsce wielokrotnie podkreślali, że kluczowa jest dla nich teka komisarza zajmującego się sprawami energii. Dobre teki dla Polaków miałyby być formą "wynagrodzenia" za poparcie przez eurodeputowanych z Polski kandydatury Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl