Drużynowy Puchar Świata w skokach narciarskich w Planicy. Polacy prowadzą po pierwszej serii!

Jakub Wolny / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Polska prowadzi po pierwszej serii konkursu drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w słoweńskiej Planicy.

Drugie miejsce ze stratą 23 pkt zajmuje Słowenia, a na trzeciej pozycji są Niemcy, którzy tracą do biało-czerwonych 25,5 pkt.

Polska objęła prowadzenie już po skokach pierwszej grupy, gdy najdalej na 237,5 m wylądował Jakub Wolny. Kamil Stoch uzyskał 227 m, Dawid Kubacki 229,5 i Piotr Żyła 226,5 m.

W pierwszej serii najdłuższy skok oddał triumfator klasyfikacji generalnej PŚ Japończyk Ryoyu Kobayashi - 240 m.

Druga seria rozpocznie się o godz. 11.09.

W tym sezonie dotychczas odbyło się sześć konkursów drużynowych, a Polacy wygrali dwa z nich - w Wiśle i Willingen. Na najniższym stopniu podium stanęli w Zakopanem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nowe standardy w szpitalu w Ciborzu

/ Kerim44 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Nowa izba przyjęć, laboratoria i gabinety – to inwestycje zrealizowane ostatnio w Szpitalu Specjalistycznym dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Mają one poprawić komfort leczenia i dostosować placówkę do europejskich standardów – poinformował w piątek lubuski urząd marszałkowski.

Inwestycja dostosowuje szpital do obowiązujących przepisów, w tym do rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.

Nowe oblicze zyskała izba przyjęć, przychodnia, laboratorium i sekcja statystyki medycznej. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3,2 mln zł. Samorząd województwa dołożył 2,5 mln zł.

Dzięki przeprowadzonym pracom podniósł się komfort pracy kadry szpitala i standard obsługi jego pacjentów.

"Samorząd województwa wspiera i będzie wspierał szpitale psychiatryczne. Zapewniam, że nie odpuścimy i będziemy walczyć o psychiatrię, o lepszą wycenę procedur, o lekarzy, których brakuje"

– powiedziała podczas uroczystości oddania inwestycji marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak.

Dodała, że szpital w Ciborzu może być przykładem zmian w ochronie zdrowia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl