Władimir Putin na koniu z łękami

  

W czwartkowym numerze „The New York Times” był ciekawy rysunek. Prezydent Rosji przedstawiony jako gimnastyk-akrobata, który ćwiczy na przyrządach zwanych końmi z łękami. Przyrządy są trzy. Na pierwszym widać napis „NATO”, na drugim „Krym”, na trzecim zaś „Syria”. Co ciekawe, pułkownik Putin ćwiczy, używając tylko jednej ręki, choć prawdziwi gimnastycy, nawet ci najbardziej sprawni, używają obu. Ta karykatura w amerykańskiej gazecie prowokuje parę uwag.

Po pierwsze Rosja toczy swoje batalie militarno-polityczne na kilku frontach równolegle. Po drugie społeczeństwo rosyjskie reaguje zupełnie inaczej niż polskie – tam konflikt państwa rosyjskiego wywołuje solidarność z władzą, a u nas niekoniecznie. Ta karykatura ukazała się w „NYT” dosłownie tydzień po tym, jak Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz propagandy państw trzecich, jak to dyplomatycznie określono, choć wiadomo, że chodzi głównie o Rosję, która pojawia się i pojawiać może przy okazji brexitu, wyborów europejskich oraz 10-lecia Partnerstwa Wschodniego. Nie jestem rusofobem, ale pamiętajmy, my, Polacy, że Rosja zawsze będzie Rosją.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts