Mecze Ekstraklasy w TVP

Pokażemy najlepsze mecze ostatnich 11 kolejek piłkarskiej ekstraklasy - poinformował w piątek prezes TVP Jacek Kurski. Dodał, że pierwsze spotkanie zostanie transmitowane na antenie TVP2 i TVP Sport w niedzielę 31 marca.

pixabay

"Pokażemy najlepsze mecze ostatnich 11 kolejek ekstraklasy. Jest to możliwe na mocy zakupienia sublicencji od dotychczasowego posiadacza praw, czyli nc+. Zaczynamy już w niedzielę 31 marca superhitem polskiej ekstraklasy Wisła Kraków - Legia Warszawa o godz. 18. na TVP2 i TVP Sport"

- powiedział prezes TVP.

Dodał, że drugim transmitowanym meczem na antenie TVP1 i TVP Sport będzie w środę 3 kwietnia o 20.30  mecz Legii z Jagiellonią Białystok.

W trakcie briefingu prasowego Kurski przypomniał także, że na antenach TVP będą transmitowane kolejne dwa sezony piłkarskiej ekstraklasy - po jednym spotkaniu z każdej z 37 kolejek edycji 2019/20 i 2020/21.

Zgodnie z podpisanym w grudniu kontraktem na sprzedaż praw telewizyjnych do piłkarskiej ekstraklasy, przez dwa lata od sezonu 2019/20 wszystkie 296 meczów będzie transmitowane przez nc+, a TVP pokaże 37 - po jednym spotkaniu z każdej kolejki. Ma to być 12 meczów tzw. pierwszego, 12 drugiego i 13 trzeciego wyboru.

 

 

Źródło: PAP, niezależna.pl

#TVP #Ekstraklasa SA

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo