Agata Buzek w upiornej rymowance. "Ciemno, prawie noc" od dziś w kinach

Agata Buzek / fot. Kino Świat/mat.pras.

  

Film "Ciemno, prawie noc" jest ekranizacją głośnej powieści Joanny Bator. Wyreżyserowany przez Borysa Lankosza („Rewers”) obraz z Magdaleną Cielecką, Marcinem Dorocińskim, Dawidem Ogrodnikiem i Agatą Buzek od dziś w kinach.

 

Był czarny, czarny las

W tym czarnym, czarnym lesie był czarny, czarny dom

W tym czarnym, czarnym domu był czarny, czarny pokój

W tym czarnym, czarnym pokoju był czarny, czarny stół

Na tym czarnym, czarnym stole była czarna, czarna trumna 

W tej czarnej, czarnej trumnie był biały, biały trup…

- tak brzmi fragment książki Joanny Bator, a zarazem rymowanka promująca najnowszy film Borysza Lankosza. 

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.  Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas… Film "Ciemno, prawie noc" od dziś w kinach!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Kino Świat, mat.pras., niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

mDokumenty także dla iPhone'ów. Pierwsze aplikacje dla iOS - jeszcze przed końcem roku

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/FirmBee

  

E-receptami, szkolną i studencką mLegitymacją będzie można się posługiwać w przyszłym roku także na urządzeniach Apple’a. mPojazd dla iOS ruszy jeszcze szybciej – informuje poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

"DGP" podaje, że przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji mówią, iż aplikacje pojawią się na rynku najpóźniej do końca I kwartału 2020 r.

Dotychczas z tych ułatwień mogli korzystać jedynie użytkownicy Androida. Dlaczego? To efekt analizy rynku – tłumaczą koordynatorzy projektu z resortu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl