Kosiniak-Kamysz kreuje się na obrońcę szkół

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Przez polityków szkoła została wprowadzona w stan upadku - ocenił w Krakowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wskazał m.in. na niedofinansowanie szkół, źle wynagradzanych nauczycieli i brak pomysłu na ciekawe programy nauczania. Ludowiec nie dodał, że... sam jest politykiem.

Lider ludowców przywołał na konferencji prasowej raport "The Economist" na temat stanu edukacji, w którym Polska spadała z 17. miejsca w 2017 r. na 27. w 2018. Jak zauważył, wyprzedziły nas m.in.: Kolumbia, Kostaryka czy Ghana. "

Kosiniak-Kamysz wskazał m.in. na: niedofinansowanie szkół, źle wynagradzanych nauczycieli, brak pomysłu na ciekawy program nauczania czy dzieci obłożone zajęciami. 

Jak ocenił, subwencja oświatowa dla wszystkich typów samorządów "nie jest wystarczająca na pokrycie kosztów zatrudnienia nauczycieli", nie mówiąc o wyposażeniu czy modernizacji szkół.

Prezes PSL pytany, czy gdyby PSL objęło rządy, przywróciłoby gimnazja odpowiedział, że nie. 

Zauważył, że rząd "chełpi się wzrostem gospodarczym na każdym kroku". "To jeżeli są pieniądze, rząd jest od tego, żeby wspierać grupy, które najbardziej potrzebują dzisiaj wsparcia, a nie tylko te grupy, które przyniosą największy zwrot wyborczy" – powiedział Kosiniak-Kamysz. W jego ocenie, rządzący "nie myślą dzisiaj o tych, którzy najpilniej potrzebują wsparcia", jak oświata, służba zdrowia czy niepełnosprawni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Europejscy politycy chętnie fotografowali się z Kozłowską. Co teraz? "Słychać przejmujące milczenie"

Ludmiła Kozłowska / fot. Igor Smirnow/Gazeta Polska

  

- Nie ma komentarza pana Timmermansa, który robił sobie zdjęcia z panią Kozłowską, nie ma reakcji również pana Verhofstadta, który również ściskał się z panią Kozłowską. Nie ma reakcji pani Rebbeki Harms, która robiła sobie z panią Kozłowską zdjęcia. To przedstawiciele trzech ważnych frakcji w Europarlamencie, te formacje stały murem za panią Kozłowską, nie uznając faktu, że polskie służby uznały ją za persona non grata - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki w specjalnym programie TV Republika poświęconym aferze wokół Fundacji Otwarty Dialog.

Ryszard Czarnecki przyznał, że dziwi go milczenie ze strony osób, które tak jednoznacznie popierały działania Ludmiły Kozłowskiej.

- Na razie słychać przejmujące, głośne milczenie. Nie ma komentarza pana Timmermansa, który robił sobie zdjęcia z panią Kozłowską, nie ma reakcji również pana Verhofstadta, który również ściskał się z panią Kozłowską. Nie ma reakcji pani Rebbeki Harms, która robiła sobie z panią Kozłowską zdjęcia. To przedstawiciele trzech ważnych frakcji w Europarlamencie, te formacje stały murem za panią Kozłowską, nie uznając faktu, że polskie służby uznały ją za persona non grata. Zieloni i Lewica zaprosili panią Kozłowską do Bundestagu. Na razie, co ciekawe, jak mysz pod miotłą siedzą ci państwo cicho i nie chcą się wypowiadać w skandalicznej kwestii prania rosyjskich brudnych pieniędzy

- mówił w programie "Wolne Głosy".

- Faktem jest, że ta fundacja funkcjonowała na terenie postsowieckim i to w krajach, gdzie rozgrywa się swoisty mecz polityczny między zachodem a Rosją. Takie kraje jak Ukraina, Mołdawia są tego przykładem. Również wiemy, że w Kazachstanie również Rosjanie próbowali mieć większy wpływ na władzę w Astanie

- dodał Czarnecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/268784-afera-z-fundacja-kozlowskiej-tomasz-sakiewicz-komentuje-polskiemu-rzadowi-naleza-sie-wyjasnienia]

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości uznał za kompromitujące milczenie polityków, którzy do niedawno robili sobie zdjęcia z szefową Otwartego Dialogu.

- Trwa kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego. Przyjęto taką zasadę: milczeć, zamilczeć problem, nie dać się wciągnąć w dyskusję. Ci,którzy byli na tych zdjęciach z panią Kozłowską, teraz w kontekście tych rewelacji wpływowej brytyjskiej gazety, rzeczywiście pewnie uznają, że brak reakcji jest czymś lepszy niż reakcja i tłumaczenie się z tego. To rzecz kompromitująca

- skwitował Czarnecki.

[polecam:https://niezalezna.pl/268740-o-kozlowskiej-i-aferze-otwartego-dialogu-mowi-sie-juz-na-calym-swiecie-padaja-mocne-stwierdzenia]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl