Kosiniak-Kamysz kreuje się na obrońcę szkół

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Przez polityków szkoła została wprowadzona w stan upadku - ocenił w Krakowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wskazał m.in. na niedofinansowanie szkół, źle wynagradzanych nauczycieli i brak pomysłu na ciekawe programy nauczania. Ludowiec nie dodał, że... sam jest politykiem.

Lider ludowców przywołał na konferencji prasowej raport "The Economist" na temat stanu edukacji, w którym Polska spadała z 17. miejsca w 2017 r. na 27. w 2018. Jak zauważył, wyprzedziły nas m.in.: Kolumbia, Kostaryka czy Ghana. "

Kosiniak-Kamysz wskazał m.in. na: niedofinansowanie szkół, źle wynagradzanych nauczycieli, brak pomysłu na ciekawy program nauczania czy dzieci obłożone zajęciami. 

Jak ocenił, subwencja oświatowa dla wszystkich typów samorządów "nie jest wystarczająca na pokrycie kosztów zatrudnienia nauczycieli", nie mówiąc o wyposażeniu czy modernizacji szkół.

Prezes PSL pytany, czy gdyby PSL objęło rządy, przywróciłoby gimnazja odpowiedział, że nie. 

Zauważył, że rząd "chełpi się wzrostem gospodarczym na każdym kroku". "To jeżeli są pieniądze, rząd jest od tego, żeby wspierać grupy, które najbardziej potrzebują dzisiaj wsparcia, a nie tylko te grupy, które przyniosą największy zwrot wyborczy" – powiedział Kosiniak-Kamysz. W jego ocenie, rządzący "nie myślą dzisiaj o tych, którzy najpilniej potrzebują wsparcia", jak oświata, służba zdrowia czy niepełnosprawni.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Sycylia i USA: wielka antymafijna operacja

/ QuinceMedia

  

18 osób aresztowano w Palermo na Sycylii i jedną w Nowym Jorku podczas wspólnej operacji włoskiej policji i FBI przeciwko cosa nostrze. To wynik śledztwa pod kryptonimem "New Connection", które ukazało mocne związki między gangami mafii w obu miastach.

W operacji po obu stronach Atlantyku uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy - podały włoskie media.

Akcja wymierzona była w sycylijską mafię z Palermo i gangi nowojorskie, zwłaszcza w potężną rodzinę Gambino.

Wszystkim zatrzymanym postawiono zarzuty przynależności do organizacji przestępczej o charakterze mafijnym, wymuszeń, powiązań z mafią, prania brudnych pieniędzy.

Wśród zatrzymanych jest burmistrz miejscowości Torretta Salvatore Gambino, który według śledczych był "do dyspozycji" mafijnego klanu.

Rozbity w wyniku operacji sycylijski gang z dzielnicy Passo di Rigano w Palermo kontrolował tam wszelką działalność gospodarczą, taką jak dostawy żywności, handel hurtowy, salony gry i hazard w sieci. Od każdej z tych aktywności pobierano haracz.

Wielka operacja przeciwko cosa nostrze została przeprowadzona na dwa dni przed 27. rocznicą zamachu na sędziego śledczego Paolo Borselino, zamordowanego w Palermo na zlecenie sycylijskiej mafii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl