Przystanki i stacje będą lepiej oznakowane

/ Mohylek [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

37 stacji i przystanków w województwie lubuskim zyska w tym roku nowe, jednolite oznakowanie - na niektórych pojawią się nowe wiaty i gabloty. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą na ten cel prawie pół miliona złotych – poinformował Radosław Śledziński z PKP PLK.

Na peronach zostaną zamontowane 93 tablice z nazwami i numeracją torów. Jednolite, granatowe oznakowanie z białym napisem zostanie umieszczone m.in. w Buchałowie, Bytnicy, Czerwieńsku, Drzeńsku, Letnicy, Lubanicach, Niedoradzu, Nietkowicach, Nowej Soli, Panowicach, Rzepinie, Sulechowie, Sieniawie Żarskiej, Zbąszynku czy Żarach Kunicach.

W Zielonej Górze/Starym Kisielinie oraz w Świebodzinie zostaną także zamontowane jednakowe gabloty na rozkład jazdy. Natomiast w Letnicy i Jankowie Żagańskiej staną nowe wiaty peronowe, chroniące podróżnych przed deszczem i śniegiem.

„Czytelna informacja poprawi orientację na stacjach i przystankach. Montaż nowych elementów rozpocznie się w czerwcu tego roku. PKP PLK systematycznie ujednolicają oznakowanie na sieci kolejowej. Nowe tablice ustawiane są przy okazji wymiany zużytych szyldów oraz podczas prowadzonych modernizacji”

- wyjaśnił Śledziński.

Dodał, że w całym kraju w tym roku PKP PLK przeznaczą z własnych środków 4,5 mln zł na nowe oznakowanie. Wizerunkowe zmiany przejdą 263 stacje i przystanki. Nowe gabloty zostaną ustawione w 183 lokalizacjach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Młodzi Polacy skazani za terroryzm

/ fot. YouTube/mat.pras.

  

19-letni Polak Michał Sz. i mający polskie korzenie 18-letni Oskar D.-K. zostali skazani na kary więzienia na mocy przepisów o zwalczaniu terroryzmu za zachęcanie do zamordowania księcia Harry'ego za "zdradę rasy" przez małżeństwo z Meghan Markle.

Sz. został skazany na cztery lata i trzy miesiące więzienia dla młodocianych przestępców, a urodzony w Wielkiej Brytanii D.-K. na 18 miesięcy uczestnictwa w programie zakładającym krótkotrwałe pozbawienie wolności, a następnie ograniczenie wolności i resocjalizację pod ścisłą kontrolą specjalistów z zakładu poprawczego.

Nastolatkowie byli zaangażowani w działalność neonazistowskiej grupy Sonnenkrieg Division, która m.in. wychwalała norweskiego masowego mordercę Andersa Breivika oraz Adolfa Hitlera, a także wzywała do egzekucji białych kobiet umawiających się z niebiałymi mężczyznami.

Telewizja BBC, która w 2018 roku ujawniła istnienie Sonnenkrieg Division, poinformowała, że Sz. używał fałszywego konta w mediach społecznościowych, na którym publikował materiały nawołujące do "systematycznej rzezi" kobiet oraz gwałtów na dzieciach.

19-latek był też w posiadaniu dokumentów zawierających instrukcje budowy ładunków wybuchowych oraz przeprowadzenia ataków terrorystycznych, a także podręcznika napisanego przez rasistowskie grupy wyznające wyższość białej rasy.

Pozyskane przez śledczych materiały propagandowe i zapisy dyskusji z komunikatorów internetowych zawierały elementy "ekstremalnej mizoginii, wychwalania terroryzmu dżihadystów i brutalnego satanizmu". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl