Przystanki i stacje będą lepiej oznakowane

/ Mohylek [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

37 stacji i przystanków w województwie lubuskim zyska w tym roku nowe, jednolite oznakowanie - na niektórych pojawią się nowe wiaty i gabloty. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą na ten cel prawie pół miliona złotych – poinformował Radosław Śledziński z PKP PLK.

Na peronach zostaną zamontowane 93 tablice z nazwami i numeracją torów. Jednolite, granatowe oznakowanie z białym napisem zostanie umieszczone m.in. w Buchałowie, Bytnicy, Czerwieńsku, Drzeńsku, Letnicy, Lubanicach, Niedoradzu, Nietkowicach, Nowej Soli, Panowicach, Rzepinie, Sulechowie, Sieniawie Żarskiej, Zbąszynku czy Żarach Kunicach.

W Zielonej Górze/Starym Kisielinie oraz w Świebodzinie zostaną także zamontowane jednakowe gabloty na rozkład jazdy. Natomiast w Letnicy i Jankowie Żagańskiej staną nowe wiaty peronowe, chroniące podróżnych przed deszczem i śniegiem.

„Czytelna informacja poprawi orientację na stacjach i przystankach. Montaż nowych elementów rozpocznie się w czerwcu tego roku. PKP PLK systematycznie ujednolicają oznakowanie na sieci kolejowej. Nowe tablice ustawiane są przy okazji wymiany zużytych szyldów oraz podczas prowadzonych modernizacji”

- wyjaśnił Śledziński.

Dodał, że w całym kraju w tym roku PKP PLK przeznaczą z własnych środków 4,5 mln zł na nowe oznakowanie. Wizerunkowe zmiany przejdą 263 stacje i przystanki. Nowe gabloty zostaną ustawione w 183 lokalizacjach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Prof. Legutko nie przebiera w słowach. Ostro dostało się ustępującej Komisji Europejskiej!

na zdjęciu Frans Timmermans i Jean-Claude Juncker / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W europarlamencie żywiołowo dyskutowano wokół podsumowania dokonań ustępującej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Calaude'a Junckera. Wypowiadający się w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł PiS prof. Ryszard Legutko nie zostawił na unijnych komisarzach kończących swoją kadencję suchej nitki.

Legutko zwrócił uwagę, że odchodzącej Komisji Europejskiej można przypisać co prawda kilka zasług.

Podjęto wysiłki na rzecz większej integracji jednolitego rynku, zwiększenia pewności dostaw energii albo inwestycji w gospodarkę.
- powiedział przewodniczący EKR i docenił też plan na rzecz wzmocnienia małych i średnich gospodarstw.
 
Po chwili jednak eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że kadencja Jean-Calaude'a Junckera cechowała się licznymi rozczarowaniami.

Tracimy jedno z największych i najbardziej wpływowych państw członkowskich. To historyczne rozczarowanie.
- oświadczył prof. Legutko.

Polityk odniósł się do bezrefleksyjności Komisji Europejskiej w związku z brexitem.

Oczekiwałem, że taka refleksja nastąpi przed brexitem, a nie kiedy już praktycznie stał się faktem.
- powiedział.
 
Polski polityk stwierdził także, że niestety zamiast potrzebnych analiz, prowadzona jest polityka pogłębiania różnic.

Dostrzegano łamanie prawa w niektórych państwach członkowskich, mimo że nie były one łamane. Jednocześnie Komisja Europejska udawała, że nie widzi karygodnego łamania praw w tych krajach, które rzeczywiście się tego dopuszczały.
- punktował prof. Legutko.

Jako jeden z przejawów braku chęci współpracy z częścią demokratycznie wybranych rządów państw członkowskich przewodniczący EKR wskazał kwestię migracji.

Traktaty wskazują że sprawy migracji pozostają w gestii państw członkowskich. Pomimo tego, narzucono zasady, których kraje w ogóle nie chciały.
- podkreślił.

Eurodeputowany PiS ocenił, że „tak bezwzględna arogancja musiała doprowadzić do podwójnych standardów”.

UE miała służyć zbliżaniu krajów i obywateli, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że aktualnie ustępująca Komisja była pierwszą, która oddaliła kraje i obywateli od siebie.
- skwitował polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl