Samorządy dostały pieniądze na naprawę dróg i mostów

/ PhotoMIX-Company

  

4,3 mln zł otrzymało pięć samorządów z Warmii i Mazur na naprawę dróg, przepustów i mostów zniszczonych po klęskach żywiołowych. Promesy MSWiA wręczył samorządowcom wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

"To pieniądze, za które samorządy mogą sfinansować częściowo szkody w infrastrukturze drogowej i mostowej. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wspiera samorządy w naprawie urządzeń, które zniszczone zostały w wyniku klęsk żywiołowych"

- powiedział Chojecki.

Dodał, że jest to jedno ze źródeł wsparcia dla samorządów, które chcą wyremontować drogi. Innym wsparciem jest fundusz dróg samorządowych, którego pula w tym roku wynosi dla Warmii i Mazur 277 mln zł. W połowie marca ruszył nabór wniosków na dofinansowanie modernizacji dróg.

Pięć samorządów otrzymało w sumie 4,3 mln zł z funduszy MSWiA na remont infrastruktury. Samorządy na inwestycje muszą wyłożyć 20 proc. własnych środków.

Gmina Elbląg otrzymała 417 tys. zł na rozbiórkę starego i budowę nowego przepustu na rzece Bierutówka w miejscowości Pasieki. Gmina Górowo Iławeckie ma wyremontować cztery przepusty na rzece Elma w Gałajnach i Wokielach oraz w miejscowościach Dulsin i Glądy. Otrzymała na to 763 tys. zł dofinansowania.

"Musimy zmodernizować cztery zdewastowane przepusty i wyremontować przyległe do nich fragmenty dróg. Szkody powstały w wyniku nawalnych deszczów" - wyjaśniła wójt gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska-Świtaj.

Gmina Iława musi przebudować drogę gminną i przepust w Nowej Wsi-Dużym Kamieniu. Otrzyma na to 1,3 mln zł wsparcia.

961 tys. zł pomocy otrzymała gmina Młynary na przebudowę przepustu na rzece Bauda w Gardynach Leśniczówce. Powiat kętrzyński musi wyremontować most na rzece Guber koło miejscowości Krelikiejmy oraz rozebrać stary i zbudować nowy most przez rzekę Sołkę koło miejscowości Silginy. Dostał na to 805 tys. zł. Gmina Orneta zlikwiduje natomiast osuwisko. Pomoc finansowa na te prace wynosi 47 tys. zł.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl