W sobotę poznamy eurokandydatów PO

zdjęcie ilustracyjne / ulleo CC0

  

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w sobotę jego ugrupowanie zaprezentuje kandydatów wskazanych przez PO na listach Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz plan działań do 26 maja, czyli dnia eurowyborów.

- W sobotę będziemy prezentować listy przedstawicieli PO, czy też wskazanych przez PO na listach do Parlamentu Europejskiego - poinformował dziennikarzy w Brukseli lider Platformy. Schetyna bierze udział w spotkaniu liderów Europejskiej Partii Ludowej w belgijskiej stolicy.

Kolejnym krokiem, po prezentacji kandydatów, ma być zatwierdzenie porozumienia programowego, co ma się stać po najbliższej niedzieli. - Budowaliśmy Koalicję Europejską, zbudowaliśmy listy, teraz rozpoczynamy proces przyjęcia porozumienia programowego. Będziemy to robić w przyszłym tygodniu - poinformował Schetyna.

Schetyna tłumaczył też, dlaczego kampania Koalicji Europejskiej nie jest tak zaawansowana jak PiS stwierdził m.in., że „PO idzie w swoim tempie”, bo jest jeszcze 70 dni do wyborów.

- My w sobotę zaczynamy od prezentacji list, przyjęcia, zaakcentowania umowy koalicyjnej, zaakceptowania przedstawicieli Platformy i pokazania całej mapy drogowej do 26 maja. Jestem spokojny, jeśli chodzi o tempo, nie damy się wyprzedzić - zapewnił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Papież o sensie sprawiedliwości

/ archiwum GP

  

Papież Franciszek powiedział w środę, że "w życiu sprawiedliwość nie rozwiązuje wszystkiego", a zwłaszcza tam, gdzie trzeba położyć kres złu. Potrzebne jest przebaczenie i zastąpienie "prawa odwetu prawem miłości" - mówił papież w czasie audiencji generalnej.

W katechezie podczas spotkania z prawie 30 tys. wiernych na placu Świętego Piotra Franciszek analizował słowa "jako i my odpuszczamy naszym winowajcom" z modlitwy "Ojcze nasz".

"Jezus wnosi do relacji między ludźmi siłę przebaczenia. W życiu sprawiedliwość nie rozwiązuje wszystkiego. Zwłaszcza tam, gdzie trzeba położyć kres złu, ktoś musi miłować więcej niż należy, by rozpocząć dzieje łaski"

- wyjaśniał.

Jak dodał, "zło zna zemstę, a jeśli się tego nie przerwie, grozi tym, że rozleje się ono dusząc cały świat".

"Zgodnie z prawem odwetu, +odwzajemnię ci się tym, co ty mnie wyrządziłeś+" - przypomniał. "Jezus zastępuje to prawem miłości: to, co Bóg mi uczynił, ja oddaję tobie" - podkreślił.

Franciszek zachęcił wiernych do refleksji nad tym, czy są zdolni do tego, by przebaczać. Zaznaczył, że często słyszy ludzi mówiących: "Nigdy nie wybaczę tego, co mi zrobili". "Ale jeśli nie przebaczysz, Bóg ci nie wybaczy, zamykasz drzwi. Pomyślmy, czy potrafimy wybaczyć, czy też nie przebaczamy" - zachęcał.

Papież wskazywał, że każdy chrześcijanin ma łaskę przebaczenia i tego, by "napisać historię dobra w życiu swoich braci, szczególnie tych, którzy zrobili coś złego i błędnego". "Słowem, uściskiem, uśmiechem możemy przekazać innym to, co otrzymaliśmy najcenniejszego: przebaczenie" - powiedział.

Zwracając się do Polaków, Franciszek podkreślił: "Nasze serca przenika dźwięk rezurekcyjnych dzwonów. Przypominają nam one, że Chrystus umarł, zmartwychwstał, żyje, jest obecny w nas i w swoim Kościele. Wzywają nas, byśmy z odwagą apostołów głosili wszystkim tę radosną wieść o Jego zmartwychwstaniu".

"Niech świadectwo wiary umocni naszych braci, obudzi serca wątpiących i pomoże im odnaleźć i spotkać Chrystusa"- dodał papież.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl