Jak politycy Platformy pogrywają z nauczycielami. Szydło pokazała pewne nagranie...

  

Ktoś im to w końcu powiedział wprost. "Politycy PO cynicznie wykorzystują strajk nauczycieli do tego, żeby uderzać w rząd, żeby siać ferment i żeby wprowadzać chaos. Z ust polityków PiS nauczyciele nigdy nie usłyszą: pieniędzy nie ma i nie będzie" - mówiła dziś wicepremier Beata Szydło. Swoje słowa potwierdziła demaskującym spotem o Platformie…

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Szydło zaprezentowała spot pt. „Puste obietnice”, na którym szef Platformy Grzegorz Schetyna mówi, że po październikowych wyborach jego formacja zrealizuje oczekiwania środowiska nauczycieli „i znajdą się pieniądze na podwyżkę dla nich”.

Wypowiedź tę zestawiono z wypowiedzią z kwietnia 2015 r. ówczesnej minister edukacji w rządzie PO-PSL Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - Prawie 60 proc. nauczycieli zarabia 5 tys. zł. Moja prośba do ZNP i do innych związków jest taka: to jest czas na rozmowę po wyborach (...). Budżet państwa nie ma kolejnych pieniędzy na rok 2016 - mówi na filmie Kluzik-Rostkowska.

- To właśnie cała prawda o politykach Platformy, którzy przed wyborami mówią co innego, obiecują co innego (...), a co innego robią kiedy rządzą

- podsumowała w trakcie konferencji prasowej Szydło. Jako przykład podała kwestię podniesienia wieku emerytalnego.

- Cynicznie wykorzystują strajk nauczycieli do tego, żeby uderzać w rząd, żeby siać ferment i żeby wprowadzać chaos. Z naszych ust, ust polityków PiS nauczyciele nigdy nie usłyszą: pieniędzy nie ma i nie będzie. Podwyżek nie ma i nie będzie - podkreśliła.

Szydło przypomniała jednocześnie, że rząd realizuje obecnie wprowadzanie reformy dotyczącej zmian w systemie wynagradzania nauczycieli. - Realizujemy podwyżki. W tym roku to jest kolejny etap. Osobiście w 2016 r. zadeklarowałam, że będą podwyżki dla nauczycieli i ten proces trwa – powiedziała.

Wicepremier zaznaczyła jednocześnie, że rząd zdaje sobie sprawę z tego, że te wynagrodzenia powinny być wyższe. - I tak, jak pan premier (Mateusz) Morawiecki mówi, że chciałby, żeby nauczyciel dyplomowany zarabiał ok. 6 tys. zł. I to jest nasza deklaracja, że chcemy na ten temat rozmawiać – mówiła Szydło.

- Cały czas jesteśmy otwarci na dialog i wierzę w to głęboko, że środowisko nauczycielskie podejmie tę propozycję rozmów, że siądziemy do stołu i będziemy mogli wspólnie ustalić harmonogram zmian, i ewentualnie kolejnych propozycji, które będą się pojawiały, ale zróbmy to wspólnie, razem, i nie wykorzystując dzieci w tej kampanii wyborczej, i nie nawołując do strajku wtedy, gdy będą się odbywały egzaminy

– powiedziała Szydło.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

NATO chce dalszej współpracy z Kijowem

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/NATO

  

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg pogratulował w dzisiejszej rozmowie telefonicznej prezydentowi elektowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu zwycięstwa w wyborach. Stoltenberg zapewnił go o wsparciu Sojuszu Północnoatlantyckiego dla Ukrainy.

„Właśnie rozmawiałem z ukraińskim prezydentem elektem Wołodymyrem Zełenskim. Pogratulowałem mu zwycięstwa i zaprosiłem go do odwiedzenia w najbliższej przyszłości kwatery głównej NATO. NATO będzie nadal zapewniać Ukrainie zdecydowane polityczne i praktyczne wsparcie”

 - napisał dziś wieczorem na Twitterze Stoltenberg.

Zełenski, showman i producent telewizyjnych programów kabaretowych wygrał niedzielne wybory na Ukrainie z ogromną przewagą. Według Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy otrzymał on 73,22 proc. poparcia. Na urzędującego szefa państwa Petro Poroszenkę zagłosowało 24,45 proc. wyborców.

Ukraina w czasie prezydentury Poroszenki podkreślała swoje aspiracje euroatlantyckie. Choć kraj ten nie należy do Sojuszu, Poroszenko był zapraszany na spotkania przywódców państw NATO. Współpraca z Kijowem zacieśniła się po rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 r.

W czerwcu 2017 r. ukraiński parlament zdefiniował prawnie, że członkostwo w NATO jest strategicznym celem polityki zagranicznej i bezpieczeństwa tego państwa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl