Auć! Środa zdiagnozowała u Schetyny ..."intelektualne problemy"! Bo żal jej Boniego

Magdalena Środa/Grzegorz Schetyna / Fot. YouTube/mat.pras./Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

  

Szok. Sprzyjająca od lat środowisku Platformy Obywatelskiej Magdalena Środa publicznie i w ostrych słowach skrytykowała szefa tej partii. Powodem są decyzje Grzegorza Schetyny ws. kandydatów do Parlamentu Europejskiego: - Dużo bym dała, żeby poznać "tajniki" tak idiotycznych wyborów Schetyny. Nie poznam, ale i nie zagłosuje - odgraża się ekspertka od... etyki.

Kandydaci wystawieni przez Koalicję Europejską do Europarlamentu budzą wiele kontrowersji. Najwięcej zamieszania wywołały nazwiska Danuty Hübner i Michała Boniego, którzy otrzymali od Grzegorza Schetyny propozycję startu do Europarlamentu, ale - delikatnie mówiąc - nie znaleźli się w ścisłej czołówce kandydatów (ostatecznie Danuta Hübner zrezygnowała ze startu w wyborach).

Nie uszło to uwadze jednej z czołowych komentatorek życia publicznego, "profesorce" Magdalenie Środzie, która postanowiła swoją frustrację wylać w mediach społecznościowych. W jej emocjonalnym wpisie nie zabrakło ostrych słów, czy wręcz inwektyw w kierunku szefa PO:

To, że Schetyna nie wystawił Danuty Hubner i Michała Boniego na listy do Europarlamentu świadczy o jakiejś zapaści programowej tej partii albo o intelektualnych problemach jej szefa. 

- pisze Środa. Później następuje charakterystyczna dla niej lista żali pod adresem kandydatów z ramienia PiS, ale to końcówka wpisu zasługuje na szczególną uwagę, w której etyczka wprost sugeruje, że Schetyną jest...:

Dużo bym dała, żeby poznać "tajniki" tak idiotycznych wyborów Schetyny. Nie poznam, ale i nie zagłosuje. To znaczy na nich nie zagłosuję, ale głosować trzeba!!!

 - odgraża się prof. Środa. Jej cały wpis można przeczytać poniżej.

Żeby było zabawniej, do dyskusji włączyła się nieoceniona pisarka Maria Nurowska, która zaapelowała do Środy, by ta zaprzestała ataków na Grzegorza Schetynę, bo - jak napisała - "wróg jest po przeciwnej stronie". Istny cyrk!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie prezydentem do 2030 roku

zdjęcie ilustracyjne / Christine Clark CC BY 2.0

  

Egipska komisja wyborcza podała dziś wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.

Przewodniczący Komisji Laszin Ibrahim poinformował, że poprawki zaaprobowało 88,83 procent głosujących. Frekwencja w referendum, które zakończyło się w poniedziałek, wyniosła 44,33 procent.

Według poprzednich zasad Sisi powinien ustąpić w 2022 roku po zakończeniu drugiej czteroletniej kadencji. Dzięki zmianie art. 140 ustawy zasadniczej ma on prawo do przedłużenia obecnej kadencji o dwa lata i może ubiegać się o jeszcze jedną, tym razem już sześcioletnią kadencję, co potencjalnie doprowadzi do tego, że utrzyma się na urzędzie do 2030 roku.

Zgodnie z poprawkami prezydent będzie mógł wyznaczać sędziów. Zostanie też rozszerzona rola armii, a także jurysdykcja sądów wojskowych w sprawach dotyczących cywilów. Będzie przywrócony Senat, a w Izbie Reprezentantów, która będzie niższą izbą parlamentu, jedna czwarta miejsc będzie zarezerwowana dla kobiet.

Członkowie partii opozycyjnych głosowali przeciwko zwiększeniu uprawnień prezydenta, lecz mają oni zbyt mało głosów w parlamencie, aby nie dopuścić do zatwierdzenia propozycji zmiany konstytucji. Argumentują oni, że nowe prawo to droga do autorytaryzmu i ograniczenia niezależności sądów.

Sisi stał na czele wojskowego przewrotu, wskutek którego w 2013 r. odsunięto od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego. W 2014 r. został wybrany na prezydenta, a w zeszłym roku zapewnił sobie reelekcję - w głosowaniu, w którym praktycznie nie miał konkurentów, bo jego potencjalnych rywali zmuszono do rezygnacji bądź aresztowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl