Oni powalczą o Parlament Europejski. Kruk i Mazurek - kandydatki PiS z Lubelszczyzny

Posłanka Elżbieta Kruk, wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek oraz radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Solis otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim - wynika z informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową we władzach partii.

Zdjęcie ilustracyjne
Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Na czwartym miejscu listy znalazła się radna Barbara Barszczewska, na piątym - poseł Krzysztof Szulowski, a na szóstym - poseł Sławomir Zawiślak.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: senator Andrzej Stanisławek z Porozumienia oraz członek zarządu województwa Sebastian Trojak z Solidarnej Polski.

Listę zamykają: Ewa Szałachwiej oraz poseł Marcin Duszek.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do PE.

Wśród "jedynek" są m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Natomiast wśród "dwójek" znaleźli się m.in.: wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Dotychczas PiS przedstawiło pełną listę kandydatów startujących do PE z Podkarpacia, Śląska oraz okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Poniżej publikujemy znane już nazwiska na listach PiS do europarlamentu:

Okręg nr 1 - Pomorze
1. Anna Fotyga

2. Jarosław Sellin
 
Okręg nr 2 - Kujawsko-Pomorskie
1. Kosma Złotowski

2. Tomasz Latos
 
Okręg nr 3 - Podlaskie - Warmińsko-Mazurskie
1. Karol Karski

2. Krzysztof Jurgiel
 
Okręg nr 4 - Warszawa
1. Jacek Saryusz-Wolski

2. Ryszard Czarnecki
 
Okręg nr 5 - Mazowsze
1. Adam Bielan

2. Maria Koc

3. Zbigniew Kuźmiuk
 
Okręg nr 6 - Łódź
1. Witold Waszczykowski

2. Joanna Kopcińska
 
Okręg nr 7 - Wielkopolska
1. Zdzisław Krasnodębski

2. Andżelika Możdżanowska

3. Joanna Lichocka

4. Szymon Szynkowski vel Sęk


Okręg nr 8 - Lubelskie
1. Elżbieta Kruk

2. Beata Mazurek

3. Tomasz Solis

4. Barbara Barszczewska

5. Krzysztof Szulowski

6. Sławomir Zawiślak

7. Andrzej Stanisławek

8. Sebastian Trojak

9. Ewa Szałachwiej

10. Marcin Duszek
 
Okręg nr 9 - Podkarpackie
1. Tomasz Poręba

2. Bogdan Rzońca

3. Ewa Leniart

4. Piotr Pilch

5. Krystyna Wróblewska

6. Kazimierz Gołojuch

7. Teresa Pamuła

8. Stanisław Kruczek

9. Maria Kurowska

10. Janina Sagatowska
 
Okręg nr 10 - Małopolska - Świętokrzyskie
1. Beata Szydło

2. Ryszard Legutko

3. Patryk Jaki

4. Dominik Tarczyński

5. Włodzimierz Bernacki

6. Barbara Bartuś

7. Elżbieta Duda

8. Michał Cieślak

9. Arkadiusz Mularczyk

10. Anna Krupka

Okręg nr 11 - Śląsk
1. Jadwiga Wiśniewska

2. Grzegorz Tobiszowski

3. Izabela Kloc

4. Bolesław Piecha

5. Waldemar Andzel

6. Andrzej Sośnierz

7. Józef Kubica

8. Wioletta Koper-Staszowska

9. Bożena Szydlik

10. Stanisław Szwed
Okręg nr 12 - Dolnośląskie - Opole
1. Anna Zalewska

2. Beata Kempa
 
Okręg nr 13 - Zachodniopomorskie - Lubuskie
1. Joachim Brudziński

2. Czesław Hoc

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PiS #wybory #kandydaci #PE #Parlament Europejski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...



Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo