I tak się to robi - niech opozycja czyta! Redukcja ubóstwa? - Polska w światowej czołówce

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Polska znajduje się w światowej czołówce jeśli chodzi o poziom redukcji ubóstwa. „Efekt 500+ widać jak na dłoni” – pisze money.pl publikując raport Instytutu Luxembourg Income Study. Jak czytamy, „polska jest jednym z najbardziej skutecznych państw pod względem redukcji biedy na przełomie ostatnich 50 lat”.

Redukcja biedy w Polsce imponuje światu. Renomowany instytut z Luksemburga podaje, że biednym w Polsce się poprawiło. Z załączonego przez money.pl raportu wynika, że Polska po Węgrzech i Irlandii jest najskuteczniejszym państwem, gdzie w ostatnim półwieczu zmniejszyła się liczba osób ubogich.

(Fot. screen money.pl)

Luxembourg Income Study podaje, że poziom ubóstwa w Polsce od 1995 roku spadł aż o 29 proc.

„Z tego 29,5 pkt. proc. to konsekwencja transferów socjalnych, a 0,5 pkt. proc. to ujemny efekt wyższych podatków”

– piszą eksperci.

Portal podaje, że w naszym kraju liczba ubogich zmniejsza się z roku na rok. „Prawie co 10. człowiek w Polsce nie żyje w biedzie tylko dzięki wypłatom z państwa” – czytamy. W 2018 r. – uwzględniając transfery socjalne – było to 13 proc. Polaków.

"To wypłatom różnych świadczeń - z 500+ na czele - przypisywać należy, że ludzie najbiedniejsi są mniej biedni. Zaległości nadrobili głównie mieszkańcy wsi i małych miasteczek" – podaje w raporcie renomowany instytut z Luksemburga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl. money.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Biały Dom twardo odpowiada Turcji

/ Pexels

  

Biały Dom wydał komunikat, w którym oznajmił, że Turcja nie może kupić amerykańskich samolotów F-35, jeśli wybrała rosyjski system S-400. Prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że rosyjski system obrony powietrznej będzie wdrożony w 2020 roku.

"F-35 nie mogą współistnieć z rosyjską platformą zbierającą dane wywiadowcze, która zostanie wykorzystana, aby zbadać nasze zaawansowane zdolności (bojowe)" - głosi komunikat Białego Domu.

We wtorek desygnowany na szefa Pentagonu Mark Esper powiedział na przesłuchaniu w komisji sił zbrojnych Senatu USA, że Ankara nie może w tej sytuacji otrzymać amerykańskich samolotów F-35. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl