A to dobre. Graś kadzi Bondarykowi i chwali służby za czasów PO-PSL. "Były propaństwowe"

Paweł Graś / twitter.com/KancelariaSejmu

  

Paweł Graś, były rzecznik Donalda Tuska, jest przesłuchiwany przez członków komisji ds. wyłudzeń VAT. Przewodniczący Marcin Horała pytał o zarządzenie byłego premiera, które łączyło w jeden departament kontrwywiadu, m.in. departament ochrony bezpieczeństwa ekonomicznego państwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Paweł Graś zaczął kadzić byłemu szefowi ABW.

W ocenie świadka, jako ministra koordynatora, departament ochrony bezpieczeństwa ekonomicznego był potrzebny, czy należało go zrobić częścią kontrwywiadu – pytał przewodniczący komisji.

Ja myślę, że szefostwo ABW w moim przekonaniu bardzo kompetentne i propaństwowe z generałem Bondarykiem na czele analizowało sytuację zarówno wewnątrz służb jak i zagrożenia dla państwa i dla interesów państwa i z zewnątrz i wewnątrz kraju i podejmowały decyzje organizacyjne takie, które celom ochrony interesów państwa służyły w najlepszym stopniu – jestem o tym przekonany. Natomiast nie znam żadnych szczegółów, bo nie brałem udziału w pracach nad wypracowywaniem tego typu decyzji

– powiedział Graś.

Komisja odtworzyła nagranie z podsłuchu w restauracji "Sowa i przyjaciele", na którym Graś mówi, że "alternatywą dla nękania i szukania za wszelką cenę jest podniesienie (...) podatku".

Horała zauważył, że potem rząd PO-PSL podejmował niepopularne decyzje, jak podniesienie wieku emerytalnego, zabranie pieniędzy z OFE, podniesienie głównej stawki VAT, bowiem brakowało środków w budżecie. Poseł pytał, czy wówczas na etapie decyzji politycznych, jako alternatywa było rozważane uszczelnienie systemu podatkowego.

"To nagranie pochodzi z procederu przestępczego i autor tego procederu został słusznie skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Ta opinie jest opinią prywatną wygłoszoną na prywatnym spotkaniu. To nie jest stanowisko rządu ani żadnej instytucji przez rząd reprezentowanej. To jest zwykła rozmowa ludzi, którzy się znają. Gdyby to nagranie dokonało się tydzień, czy dwa tygodnie temu, pewnie byśmy rozmawiali o KNF-ie, o wynagrodzeniach w NBP, albo o tym, jak zbudować dwie wieże"

- oświadczył Graś.

"Wtedy rozmawialiśmy o "Vacie" - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Połamane tabernakulum, kradzież hostii, odwrócony krzyż. Bandyci zdemolowali kościół we Francji!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Kościół w niewielkiej miejscowości Tonnay-Charente w departamencie Charente-Maritime w zachodniej Francji został zbezczeszczony – poinformował biskup La Rochelle i Saintes. Połamano tabernakulum, a hostię i monstrancję - skradziono. To dopiero początek zniszczeń, jakich dokonano. Wygląda na to, że zniszczeń w świątyni dokonano celowo.

"Tabernakulum zostało połamane, a hostia oraz monstrancja zostały skradzione"

- poinformował biskup La Rochelle i Saintes, Georges Colomb.

"Posągi zostały rozbite, krzyż Chrystusa został obalony i odwrócony, figura św. Józefa niosącego Dzieciątko Jezus została ścięta. Jest to obrazą dla katolików"

- podkreśla Colomb.

"Kościół w Tonnay-Charente został zbezczeszczony celowo. Nie chodzi o zwykłe włamanie czy kradzież"

– informują lokalni przedstawiciele kościoła katolickiego.

"Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 18.00, na kilka minut przed przybyciem wiernych do kościoła"

- powiedział agencji AFP burmistrz miasta Eric Authiat. Lokalne władze dziś złożyły prośbę do konserwatora zabytków o renowację kościoła.

Kościół do czasu zakończenia śledztwa został zamknięty, a zaplanowane msze i pogrzeby przeniesione do kościołów sąsiedniego miasta Lussant. Dochodzenie w sprawie zbezczeszczania kościoła w Charente-Maritime prowadzi policja w miejscowości Rochefort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl