Serwisy internetowe zapowiadają protest. Sprzeciw wobec zmian w prawie europejskim

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/miniyo73/CC BY-SA 2.0

  

Duże serwisy mogą się demonstracyjnie zamykać, by zablokować korzystną dla twórców i wydawców unijną dyrektywę. Głosowanie w przyszłym tygodniu - podaje w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolita".

Według nieoficjalnych informacji gazety branża internetowa na dzisiaj szykuje akcję, która ma pokazać jej sprzeciw wobec zmian w europejskim prawie. Zakładają one powstanie systemu, w ramach którego internetowi potentaci jak Google czy Facebook, musieliby dzielić się z wydawcami i twórcami przychodami, które osiągną z tytułu udostępnienia np. piosenek, artykułów czy zdjęć.

W wyniku planowanej akcji zablokowanych dla użytkowników może zostać wiele serwisów internetowych lub część ich funkcji w całej Europie.

Informatorzy "Rz" mówią m.in. o niemieckiej Wikipedii, a w Polsce o YouTube. Mowa jest też o czasowym wyłączeniu wyszukiwarki Google'a czy Facebooka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

SuperBard - czyli imieniny Jana Pietrzaka

Jan Pietrzak / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Dziś imieniny obchodzi Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa solenizantowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

W dniu imienin, w zorganizowany został okolicznościowy koncert „SuperBard 82 - czyli tradycyjne imininy Pana Janka”.

Prowadzę kabaret, nie uprawiam dyplomacji...
- powiedział do zebranych Jan Pietrzak.

Wśród gości znaleźli się m.in.: szef gabinetu premiera Marek Suski, były szef MON Antoni Macierewicz z małżonka, Marcin Wolski, Jan Parys, prezes wydawnictwa Biały Kruk Leszek Sosnowski z małżonką Jolantą Sosnowską, poseł Janusz Śniadek oraz wielu innych znamienitych gości.

Pietrzak jest facetem na pogodę i niepogodę. Ale życzymy jemu i sobie, by tej pogody było zawsze jak najwięcej.
– życzy Janowi Pietrzakowi z okazji jego imienin redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl