Przyjazne prawo dla przedsiębiorców

  

W debacie publicznej tematy biznesowe zawsze są trochę z boku, bo to na polityce znamy się wszyscy. I to równie dobrze jak na piłce nożnej. A sprawy społeczno-gospodarcze i ekonomia? W III RP wolno się było na nich znać tylko Balcerowiczowi. Nie jest to tylko żartobliwa uwaga. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na nowy pakiet dla firm Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii – Przyjazne Prawo.

Jego głównym elementem jest całkowita nowość w naszym systemie prawnym: „prawo żółtej kartki”, czyli prawo do popełnienia błędu. Ma ono zakładać, że początkujący przedsiębiorcy, którzy popełniają błędy, nie mają złej woli do ich popełniania. Platforma Obywatelska lubiła mówić o sobie, że jest partią liberalizmu gospodarczego. Widać jednak, że to PiS ma odwagę wprowadzać rozwiązania przyjazne szczególnie dla drobnej przedsiębiorczości.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl