Na początku grudnia, kilka tygodni po wygranych wyborach samorządowych, Wenta na swojego zastępcę mianował współzałożyciela Stowarzyszenia "Projekt Świętokrzyskie" z list którego został wybrany na prezydenta Kielc, Marcina Różyckiego. Poinformował wówczas, że nowy wiceprezydent w ratuszu odpowiedzialny będzie za obszar edukacji, a kolejne nominacje na swoich zastępców ogłosi w stosownym czasie.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Kielc przekazał, że od następnego tygodnia funkcję jego zastępcy obejmie Kubiec.

"Poznaliśmy się w kampanii wyborczej, mieliśmy wtedy czasem przeciwstawne pozycje, natomiast od momentu współpracy z radą miasta spotkania z nim były owocne. Sądzę, że jest osobą, która także będzie miała wpływ na swój klub, czy radnych, z którymi współpracuje"

– podkreślił Wenta.

"Chciałem podziękować prezydentowi za zaufanie, jest to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że wspólnie będziemy mogli współodpowiadać za miasto. Dołożę wszelkich starań, żeby nie zawieść pana prezydenta"

– powiedział Kubiec.

Po objęciu przez Kubca funkcji wiceprezydenta, jego miejsce w radzie miasta zajmie Anna Myślińska.

Wenta poinformował również, że w przyszłym tygodniu odbędzie się konferencja prasowa, która będzie poświęcona reorganizacji kieleckiego magistratu. Dodał, że zmiana struktury wymagać będzie ustanowienia jeszcze jednego wiceprezydenta, natomiast jego powołanie nastąpi w kwietniu lub maju.

Arkadiusz Kubiec jest szefem kieleckich struktur Platformy Obywatelskiej oraz radnym miejskim Koalicji Obywatelskiej. W przeszłości pełnił funkcję wicedyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, a od 2015 zasiadał w fotelu dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Transportu.