Wicepremier skomentowała strajk nauczycieli

/ Twitter @PremierRP

  

- Rząd jest otwarty na dialog z nauczycielami – mówiła w Krakowie Beata Szydło. Wicepremier podkreśliła, że polityczny wymiar strajku powinien być w tej chwili odsunięty na bok.

Wicepremier mówiła, że rząd PiS jest pierwszym od wielu lat, który wprowadza podwyżki dla tej grupy zawodowej.

Zdajemy sobie sprawę, że wynagrodzenia dla nauczycieli, dla tej bardzo ważnej grupy zawodowej, wymagają wzrostów i dlatego rozpoczęliśmy proces wdrażania podwyżek. Chcę zapewnić wszystkich rodziców i uczniów, że egzaminy się odbędą i spokojnie na wakacje wszyscy uczniowie po egzaminach wyjadą. Wierzę głęboko w to, że nauczyciele staną po stronie swoich wychowanków, swoich uczniów i będą ich wspierać w tym czasie i te egzaminy przebiegną bez problemów, a polityczny wymiar strajku powinien być w tej chwili odsunięty na bok

 – powiedziała wicepremier.

Była premier Ewa Kopacz (PO-KO) zaproponowała wicepremier Beacie Szydło (PiS) rozmowy o proteście i postulatach nauczycieli, aby "przy jednym stole i ponadpartyjnie rozwiązać ten problem". Kopacz dodała, że dziś przedstawi propozycje, skąd wziąć pieniądze na podwyżki dla nauczycieli.

Beata Szydło, odnosząc się do tej propozycji, powiedziała, że wzywanie przez polityków opozycji, a szczególnie polityków PO i przez byłą premier Ewę Kopacz do rozmów i deklarowanie, że chcą oni przedstawiać recepty na uzdrowienie sytuacji w oświacie "jest czystym zakłamaniem".

Pani była premier powinna wiedzieć, że jeżeli polityk opozycji miesza się do strajku, to znaczy przede wszystkim, że ma cele polityczne do osiągnięcia. Ja mogę uwierzyć w różne cuda, w różne rzeczy nawet w to, że ludzie kamieniami dinozaury wybijali, natomiast nie bardzo wierzę w to, że pani Kopacz czy politycy PO mają jakąkolwiek propozycje dla nauczycieli, dlatego że przez osiem lat nie mieli żadnej

- powiedziała wicepremier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Groźny pożar w zakładach zbrojeniowych, produkujących rakiety i pociski międzykontynentalne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Arcadiuš/CC BY-SA 2.0

  

Na terenie zakładów budowy maszyn Krasmasz w Krasnojarsku, jednego z najważniejszych w Rosji zakładów przemysłu obronnego, wybuchł pożar - podały dzisiaj media. Państwowy koncern Roskosmos zapewnił, że ogień nie zagraża głównym budynkom i instalacjom.

Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku pożaru. Ogień objął powierzchnię 5 tys. metrów kwadratowych. W pięciostopniowej skali określającej stopień trudności pożaru nadano mu stopień czwarty.

Według mediów w płonącym obiekcie zawalił się dach. Przedstawiciel Roskosmosu powiedział, że pożar objął właśnie dach jednego z obiektów - budynku magazynowego. Główne budynki i instalacje zakładów nie są zagrożone - dodał przedstawiciel koncernu.

Krasmasz produkuje uzbrojenie i amunicję. Obecnie jego głównym programem jest opanowanie produkcji nowego ciężkiego pocisku międzykontynentalnego Sarmat, który jest na etapie prób. Krasmasz produkuje także rakiety balistyczne Siniewa i elementy bloków rakiet nośnych Zenit i Proton. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl