Wicepremier skomentowała strajk nauczycieli

/ Twitter @PremierRP

  

- Rząd jest otwarty na dialog z nauczycielami – mówiła w Krakowie Beata Szydło. Wicepremier podkreśliła, że polityczny wymiar strajku powinien być w tej chwili odsunięty na bok.

Wicepremier mówiła, że rząd PiS jest pierwszym od wielu lat, który wprowadza podwyżki dla tej grupy zawodowej.

Zdajemy sobie sprawę, że wynagrodzenia dla nauczycieli, dla tej bardzo ważnej grupy zawodowej, wymagają wzrostów i dlatego rozpoczęliśmy proces wdrażania podwyżek. Chcę zapewnić wszystkich rodziców i uczniów, że egzaminy się odbędą i spokojnie na wakacje wszyscy uczniowie po egzaminach wyjadą. Wierzę głęboko w to, że nauczyciele staną po stronie swoich wychowanków, swoich uczniów i będą ich wspierać w tym czasie i te egzaminy przebiegną bez problemów, a polityczny wymiar strajku powinien być w tej chwili odsunięty na bok

 – powiedziała wicepremier.

Była premier Ewa Kopacz (PO-KO) zaproponowała wicepremier Beacie Szydło (PiS) rozmowy o proteście i postulatach nauczycieli, aby "przy jednym stole i ponadpartyjnie rozwiązać ten problem". Kopacz dodała, że dziś przedstawi propozycje, skąd wziąć pieniądze na podwyżki dla nauczycieli.

Beata Szydło, odnosząc się do tej propozycji, powiedziała, że wzywanie przez polityków opozycji, a szczególnie polityków PO i przez byłą premier Ewę Kopacz do rozmów i deklarowanie, że chcą oni przedstawiać recepty na uzdrowienie sytuacji w oświacie "jest czystym zakłamaniem".

Pani była premier powinna wiedzieć, że jeżeli polityk opozycji miesza się do strajku, to znaczy przede wszystkim, że ma cele polityczne do osiągnięcia. Ja mogę uwierzyć w różne cuda, w różne rzeczy nawet w to, że ludzie kamieniami dinozaury wybijali, natomiast nie bardzo wierzę w to, że pani Kopacz czy politycy PO mają jakąkolwiek propozycje dla nauczycieli, dlatego że przez osiem lat nie mieli żadnej

- powiedziała wicepremier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ślubowanie cesarza Japonii

Cesarz Naruhito podczas obrzędów / twitter.com / @ENERGY888FM

  

Cesarz Japonii Naruhito ślubował dzisiaj podczas ceremonii intronizacji wypełniać obowiązki symbolu państwa. W uroczystościach w Pałacu Cesarskim w Tokio wzięli udział szefowie państw i inni dostojnicy z ponad 180 krajów świata.

[polecam:https://niezalezna.pl/269714-japonia-ma-nowego-cesarza-quotmam-szczera-nadzieje-na-szczescie-dla-ludziquot]

Przysięgam, że będę postępował zgodnie z konstytucją i wywiążę się z moich obowiązków jako symbolu państwa i jedności narodu

- oświadczył Naruhito przed około dwoma tysiącami uczestników ceremonii, w tym następcą brytyjskiego tronu księciem Karolem.

Żywię nadzieję, że Japonia będzie dalej się rozwijać i przyczyniać się do przyjaźni i pokoju wśród społeczności międzynarodowej oraz do dobrobytu ludzi dzięki nieustającym wysiłkom i mądrości ludzkiej

- podkreślił cesarz.

Naruhito jest pierwszym japońskim władcą urodzonym po II wojnie światowej i pierwszym, wychowanym wyłącznie przez rodziców. Wstąpił na tron 1 maja po pierwszej od ponad 200 lat abdykacji cesarskiej w Japonii. Jego ojciec, 85-letni Akihito, abdykował po ponad 30 latach panowania. Akihito był pierwszym japońskim cesarzem, który wstąpił na tron na zasadach dyktowanych przez powojenną, pacyfistyczną konstytucję Japonii, która określa jego rolę jako symbol narodu.

Poprzedni cesarz Hirohito, w imię którego japońskie wojsko walczyło w II wojnie światowej, uznawany był jeszcze za żyjące bóstwo. Cesarz Japonii nie ma obecnie władzy politycznej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl