Wiadomo, co zrobi Fidesz w razie zawieszenia w EPL

/ facebook.com/orbanviktor

  

- Jeśli rządząca na Węgrzech partia Fidesz zostanie zawieszona w prawach członka Europejskiej Partii Ludowej (EPL), to natychmiast z niej wystąpi – oświadczył minister kierujący kancelarią premiera Węgier Viktora Orbana, Gergely Gulyas.

Gulyas powiedział agencji MTI z Brukseli, że Fidesz będzie mógł pozostać w EPL tylko, jeśli nie dojdzie ani do jego wykluczenia z EPL, ani zawieszenia w prawach członka. Dodał, że Fidesz nie przyjmie do wiadomości zawieszenia i w razie podjęcia takiej decyzji natychmiast wystąpi z EPL.

Tu idzie od godność Fideszu i całego kraju

 – powiedział Gulyas, który jest też wiceprzewodniczącym Fideszu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie sekcja zwłok znalezionego chłopca. Jest nim najprawdopodobniej mały Dawidek

/ Fotomag/Gazeta Polska

  

Wczoraj stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka. "Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid". Jak podał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, w poniedziałek odbędzie się sekcja zwłok dziecka.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka.

"Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid"

- przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji. [polecam:https://niezalezna.pl/280725-odnaleziono-cialo-dziecka-policja-jest-przekonana-ze-to-5-letni-dawid]

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że w sobotę około godz. 20 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Dodał, że ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Zapowiedział, że w poniedziałek ma się tam odbyć sekcja zwłok. Prokuratura nie informuje o szczegółach dotyczących oględzin.

[polecamy:https://niezalezna.pl/280691-kryminolog-nie-ma-watpliwosci-ojciec-5-letniego-dawida-dokladnie-wszystko-zaplanowal]

W sobotę Mrozek mówił, że wiele cech, w tym ubiór, wskazuje na to, iż znalezione ciało dziecka to 5-letni Dawid.

Oczywiście będą jeszcze przeprowadzone okazania z udziałem rodziny, będą czynności wyznaczone przez prokuratora - jednak uznaliśmy, że prawdopodobieństwo jest na tyle duże, że ta informacja musi być przekazana, chociażby ze względu na to, jak duży był odzew społeczny, jak wiele osób angażowało się w te poszukiwania

- tłumaczył.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Jako pierwszy informację o terminie przeprowadzenia sekcji zwłok podał Polsat News.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl