Minister sprawiedliwości wziął udział w uroczystości podpisania umowy między Funduszem Sprawiedliwości a Fundacją "Akogo?" na sfinansowanie budowy Kliniki "Budzik" dla dorosłych na terenie warszawskiego Szpitala Bródnowskiego. W wydarzeniu uczestniczyła także pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Szef resortu poinformował, że z Funduszu Sprawiedliwości przekazane zostanie 40 mln zł na sfinansowanie kliniki.

"Spotykamy się dzisiaj, by przypieczętować niezwykle ważną decyzję, jaką jest przekazanie przez Fundusz Sprawiedliwości kwoty 40 mln zł na tak bardzo wyczekiwaną przez wielu klinikę +Budzik+ dla dorosłych"

- oświadczył.

Zbigniew Ziobro podkreślił, że Fundusz Sprawiedliwości powołany jest m.in. po to, aby nieść pomoc osobom cierpiącym, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na splot losowych zdarzeń i wypadków.

"Fundusz Sprawiedliwości jest powołany też, by nieść im pomoc, pomóc wrócić do normalnego życia, ale też pomóc rodzinom. Teraz te rodziny mają wsparcie dzięki wielkiej pasji i sercu, które wkłada w tę fundację Ewa Błaszczyk" - zaznaczył Ziobro.

Minister wyraził też nadzieję, że pieniądze z funduszu sprawiedliwości zasądzane od przestępców zostaną przekazane "na mądry, dobry cel".

"Chciałbym zapewnić, że jest to decyzja ze wszech miar słuszna, jeżeli osoby, które popełniły czyn, za który mogą odpokutować, jeżeli przeznaczają pośrednio za sprawą naszych decyzji pieniądze, aby ratować życie i zdrowie osób, które często straciły zdrowie i życie"

- dodał Ziobro.