Skandaliczna animacja na profilu Struzika. Radny sejmiku interweniuje. Co zrobi Bodnar?

Na twitterowym profilu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika pojawił się wpis z dołączoną skandaliczną animacją, na której Jarosław Kaczyński przedstawiony jest z charakterystycznym wąsikiem, przywołującym skojarzenie z Adolfem Hitlerem. Marszałek wpis usunął, jednak w tej sprawie postanowił interweniować radny sejmiku województwa mazowieckiego, Artur Czapliński. Domaga się m.in. przeprosin oraz dymisji Struzika. Skierował w tej sprawie także pismo do rzecznika praw obywatelskich.

Adam Struzik
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Wczoraj na twitterowym profilu polityka PSL, Adama Struzika, pojawiła się skandaliczna animacja przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego na mównicy sejmowej z charakterystycznym, przywołującym skojarzenie z Adolfem Hitlerem, wąsikiem. Grafikę marszałek województwa mazowieckiego okrasił dopiskiem "nie da się spać".

Skandaliczny wpis został usunięty z profilu Adama Struzika.

Radny sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Artur Czapliński, postanowił w tej sprawie interweniować u przewodniczącego sejmiku, Ludwika Radowskiego, apelując o "podjęcie natychmiastowych działań wyjaśniających i dyscyplinujących".

"Oburzający przykład mowy nienawiści zastosowany w publicznym wpisie przez Marszałka Adama Struzika jest incydentem wymagającym reakcji, sprostowania i co najmniej przeprosin. Takie zachowania Marszałka narażają dobre imię samorządu Województwa Mazowieckiego i nie są godne tak wysokiej funkcji. Jednocześnie są jaskrawym przykładem posługiwania się mową nienawiści w życiu publicznym"

- napisał w piśmie skierowanym do Radowskiego Czapliński.

Radny zaapelował do Struzika m.in. o "zaprzestanie szerzenia mowy nienawiści oraz wystosowanie publicznych przeprosin".

"Wzywam także Marszałka Adama Struzika do dymisji z zajmowanego stanowiska, a władze koalicji KO-PSL w Sejmiku Województwa Mazowieckiego do natychmiastowego odwołania osoby Marszałka, która w tak oburzający sposób dyskredytuje swoich politycznych przeciwników"

- apeluje Artur Czapliński i dodaje, że pismo skierował także do rzecznika praw obywatelskich "z wnioskiem o podjęcie postępowania wyjaśniającego". 

Wczoraj na profilu Struzika pojawiły się także inne niewybredne wpisy:

To nie jedyne w ostatnich dniach twitterowe wybryki polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W niedzielę serię obcesowych wpisów zamieścił rzecznik PSL, Jakub Stefaniak. W ostateczności przeprosił i odbył także "dyscyplinującą rozmowę" z szefem partii, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#Adam Struzik #Artur Czapliński #Twitter

redakcja
Sonda
Wczytuję sondę...

Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo