Skandaliczna animacja na profilu Struzika. Radny sejmiku interweniuje. Co zrobi Bodnar?

Adam Struzik / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Na twitterowym profilu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika pojawił się wpis z dołączoną skandaliczną animacją, na której Jarosław Kaczyński przedstawiony jest z charakterystycznym wąsikiem, przywołującym skojarzenie z Adolfem Hitlerem. Marszałek wpis usunął, jednak w tej sprawie postanowił interweniować radny sejmiku województwa mazowieckiego, Artur Czapliński. Domaga się m.in. przeprosin oraz dymisji Struzika. Skierował w tej sprawie także pismo do rzecznika praw obywatelskich.

Wczoraj na twitterowym profilu polityka PSL, Adama Struzika, pojawiła się skandaliczna animacja przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego na mównicy sejmowej z charakterystycznym, przywołującym skojarzenie z Adolfem Hitlerem, wąsikiem. Grafikę marszałek województwa mazowieckiego okrasił dopiskiem "nie da się spać".

Skandaliczny wpis został usunięty z profilu Adama Struzika.

Radny sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Artur Czapliński, postanowił w tej sprawie interweniować u przewodniczącego sejmiku, Ludwika Radowskiego, apelując o "podjęcie natychmiastowych działań wyjaśniających i dyscyplinujących".

"Oburzający przykład mowy nienawiści zastosowany w publicznym wpisie przez Marszałka Adama Struzika jest incydentem wymagającym reakcji, sprostowania i co najmniej przeprosin. Takie zachowania Marszałka narażają dobre imię samorządu Województwa Mazowieckiego i nie są godne tak wysokiej funkcji. Jednocześnie są jaskrawym przykładem posługiwania się mową nienawiści w życiu publicznym"

- napisał w piśmie skierowanym do Radowskiego Czapliński.

Radny zaapelował do Struzika m.in. o "zaprzestanie szerzenia mowy nienawiści oraz wystosowanie publicznych przeprosin".

"Wzywam także Marszałka Adama Struzika do dymisji z zajmowanego stanowiska, a władze koalicji KO-PSL w Sejmiku Województwa Mazowieckiego do natychmiastowego odwołania osoby Marszałka, która w tak oburzający sposób dyskredytuje swoich politycznych przeciwników"

- apeluje Artur Czapliński i dodaje, że pismo skierował także do rzecznika praw obywatelskich "z wnioskiem o podjęcie postępowania wyjaśniającego". 

Wczoraj na profilu Struzika pojawiły się także inne niewybredne wpisy:

To nie jedyne w ostatnich dniach twitterowe wybryki polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W niedzielę serię obcesowych wpisów zamieścił rzecznik PSL, Jakub Stefaniak. W ostateczności przeprosił i odbył także "dyscyplinującą rozmowę" z szefem partii, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Będzie prezydentem do 2030 roku

zdjęcie ilustracyjne / Christine Clark CC BY 2.0

  

Egipska komisja wyborcza podała dziś wieczorem, że uczestnicy trzydniowego referendum w sprawie poprawek do konstytucji opowiedzieli się za umożliwieniem prezydentowi Abd el-Fatahowi es-Sisiemu pozostania na stanowisku do 2030 roku.

Przewodniczący Komisji Laszin Ibrahim poinformował, że poprawki zaaprobowało 88,83 procent głosujących. Frekwencja w referendum, które zakończyło się w poniedziałek, wyniosła 44,33 procent.

Według poprzednich zasad Sisi powinien ustąpić w 2022 roku po zakończeniu drugiej czteroletniej kadencji. Dzięki zmianie art. 140 ustawy zasadniczej ma on prawo do przedłużenia obecnej kadencji o dwa lata i może ubiegać się o jeszcze jedną, tym razem już sześcioletnią kadencję, co potencjalnie doprowadzi do tego, że utrzyma się na urzędzie do 2030 roku.

Zgodnie z poprawkami prezydent będzie mógł wyznaczać sędziów. Zostanie też rozszerzona rola armii, a także jurysdykcja sądów wojskowych w sprawach dotyczących cywilów. Będzie przywrócony Senat, a w Izbie Reprezentantów, która będzie niższą izbą parlamentu, jedna czwarta miejsc będzie zarezerwowana dla kobiet.

Członkowie partii opozycyjnych głosowali przeciwko zwiększeniu uprawnień prezydenta, lecz mają oni zbyt mało głosów w parlamencie, aby nie dopuścić do zatwierdzenia propozycji zmiany konstytucji. Argumentują oni, że nowe prawo to droga do autorytaryzmu i ograniczenia niezależności sądów.

Sisi stał na czele wojskowego przewrotu, wskutek którego w 2013 r. odsunięto od władzy demokratycznie wybranego prezydenta Mohammeda Mursiego. W 2014 r. został wybrany na prezydenta, a w zeszłym roku zapewnił sobie reelekcję - w głosowaniu, w którym praktycznie nie miał konkurentów, bo jego potencjalnych rywali zmuszono do rezygnacji bądź aresztowano.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl