Skandaliczna animacja na profilu Struzika. Radny sejmiku interweniuje. Co zrobi Bodnar?

Adam Struzik / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Na twitterowym profilu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika pojawił się wpis z dołączoną skandaliczną animacją, na której Jarosław Kaczyński przedstawiony jest z charakterystycznym wąsikiem, przywołującym skojarzenie z Adolfem Hitlerem. Marszałek wpis usunął, jednak w tej sprawie postanowił interweniować radny sejmiku województwa mazowieckiego, Artur Czapliński. Domaga się m.in. przeprosin oraz dymisji Struzika. Skierował w tej sprawie także pismo do rzecznika praw obywatelskich.

Wczoraj na twitterowym profilu polityka PSL, Adama Struzika, pojawiła się skandaliczna animacja przedstawiająca Jarosława Kaczyńskiego na mównicy sejmowej z charakterystycznym, przywołującym skojarzenie z Adolfem Hitlerem, wąsikiem. Grafikę marszałek województwa mazowieckiego okrasił dopiskiem "nie da się spać".

Skandaliczny wpis został usunięty z profilu Adama Struzika.

Radny sejmiku województwa mazowieckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Artur Czapliński, postanowił w tej sprawie interweniować u przewodniczącego sejmiku, Ludwika Radowskiego, apelując o "podjęcie natychmiastowych działań wyjaśniających i dyscyplinujących".

"Oburzający przykład mowy nienawiści zastosowany w publicznym wpisie przez Marszałka Adama Struzika jest incydentem wymagającym reakcji, sprostowania i co najmniej przeprosin. Takie zachowania Marszałka narażają dobre imię samorządu Województwa Mazowieckiego i nie są godne tak wysokiej funkcji. Jednocześnie są jaskrawym przykładem posługiwania się mową nienawiści w życiu publicznym"

- napisał w piśmie skierowanym do Radowskiego Czapliński.

Radny zaapelował do Struzika m.in. o "zaprzestanie szerzenia mowy nienawiści oraz wystosowanie publicznych przeprosin".

"Wzywam także Marszałka Adama Struzika do dymisji z zajmowanego stanowiska, a władze koalicji KO-PSL w Sejmiku Województwa Mazowieckiego do natychmiastowego odwołania osoby Marszałka, która w tak oburzający sposób dyskredytuje swoich politycznych przeciwników"

- apeluje Artur Czapliński i dodaje, że pismo skierował także do rzecznika praw obywatelskich "z wnioskiem o podjęcie postępowania wyjaśniającego". 

Wczoraj na profilu Struzika pojawiły się także inne niewybredne wpisy:

To nie jedyne w ostatnich dniach twitterowe wybryki polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. W niedzielę serię obcesowych wpisów zamieścił rzecznik PSL, Jakub Stefaniak. W ostateczności przeprosił i odbył także "dyscyplinującą rozmowę" z szefem partii, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bruksela zachęca do przemytu ludzi?

/ FLICKR/ NOBORDER NETWORK/ CC BY 2.0

  

- Bruksela i niektóre zachodnie państwa Unii Europejskiej otwarcie wspierają przemyt ludzi – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w przerwie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów UE w Brukseli.

Szijjarto powiedział węgierskim dziennikarzom, że chociaż stało się jasne, iż migrację można powstrzymać nie tylko na lądzie, ale też na Morzu Śródziemnym, to Bruksela i niektóre państwa zachodnie Unii stale i otwarcie wspierają przemyt ludzi i zachęcają do niego. Według ministra ich celem jest spowodowanie, by do Europy przybyło jak najwięcej imigrantów.

Zdaniem Szijjarto siły organizujące migrację znów przypuściły atak, a wspierające je państwa UE otwarcie stanęły po stronie przemytników.

Widać, że na Morzu Śródziemnym trwa organizowany międzynarodowo i wspierany narzędziami politycznymi przemyt ludzi

– wskazał.

W jego ocenie wspieranie organizacji pozarządowych prowadzących działalność związaną z przemytem ludzi spowoduje, że w kierunku Europy ruszą nowe fale migracji. To zaś będzie dobrym pretekstem, by powrócić do koncepcji mechanizmu obowiązkowego podziału migrantów między państwa członkowskie na zasadzie kwot.

Według Szijjarto kraje, które chcą podzielić między siebie migrantów przybyłych do Europy, „igrają z ogniem”, gdyż wystawiają na niebezpieczeństwo „europejskość, przyszłość, kulturę i tożsamość Europy”.

Szijjarto przedstawił możliwe dwa rozwiązania dla Europy: zająć stronę przemytników albo podzielić pogląd ministra spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salviniego i władz Węgier, że na teren Europy powinno móc się dostawać tylko legalnie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl