Mariusz Bonaszewski jako Ignacy Łukasiewicz, "nafciarz romantyk"

Mariusz Bonaszewski jako Ignacy Łukasiewicz / fot. www.facebook.com/pg/LukasiewiczNafciarzRomantyk

"Łukasiewicz - nafciarz romantyk": tak brzmi tytuł najnowszego filmu wyprodukowanego przez Bogdana Miszczaka w ramach cyklu Historyczny Pejzaż Podlasia. Film w reżyserii Macieja Wójcika właśnie miał swoją prapremierę w Brukseli.

Film o Ignacym Łukasiewiczu to kolejny po opowiadającym o internowaniu Stefana Wyszyńskiego w Komańczy obraz wyprodukowany przez Bogdana Miszczaka, który swoją prapremierę miał w Parlamencie Europejskim. "Łukasiewicz - nafciarz romantyk" to film opowiadający o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej oraz społecznej Ignacego Łukasiewicza. 

Ignacy Łukasiewicz to bohater ponadczasowy, powstaniec, ale przede wszystkim twórca przemysłu naftowego na terenach ubogiej Galicji. Dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacego Łukasiewicza, którą jest rafinacja ropy naftowej.  [...] Film ten jest już 5 dokumentem serii pod wspólnym tytułem „Historyczny Pejzaż Podkarpacia” opowiadającej o ludziach i wydarzeniach regionu. 

- czytamy na oficjalnym Facebooku produkcji. 

Za reżyserię odpowiada Maciej Wójcik, w obsadzie znaleźli się m.in. Mariusz Bonaszewski (rola główna), Artur Dziurman, Łukasz Konopka, Peter Lucas, Dagny Cipora, Mateusz Mikoś i Kamil Dobrowolski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, RFM FM

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl