Europa na wyścigi

  

W opozycji rozpoczęła się licytacja na to, kto jest bardziej europejski. Okazało się, że najwyżej licytuje Robert Biedroń, który zaprezentował się jako „europejski fundamentalista”. Walka o prawa osób LGBT, zrzeczenie się suwerennej polityki, rozwiązywanie problemów w kraju w oparciu instytucje UE – tak w skrócie można opisać to, co zaprezentował lider partii Wiosna. Politycy opozycji po tym, jak uznali, że w zasadzie nie muszą pokazywać programu, idą o krok dalej i uznają, że nie muszą nawet myśleć, bo będzie za nich po prostu decydować Paryż, Berlin i Bruksela.

W efekcie na tym tle Prawo i Sprawiedliwość wydaje się jedyną partią, która jest centrowa, a jej program to po prostu odpowiedź na realne potrzeby Polaków, a nie walka o światopogląd czy ładowanie się Polakom do łóżek. To pozycja, o której od lat marzy duża część środowiska PiS, licząc, że balansowanie między skrajną prawicą a radykalizmem lewicy zapewni im wiele lat rządzenia. Nie wiem, czy okaże się to skuteczne, biorąc pod uwagę, że ten pomysł wykorzystywał właśnie Patryk Jaki w Warszawie, który do znudzenia powtarzał o ideologicznym zacięciu Trzaskowskiego. Marzenie PJN się jednak spełnia na naszych oczach.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl