Redaktor Schetyna

  

Trochę się obawiałem, bo tłoczno się zrobiło w dziennikarskim światku. Oto Grzegorz Schetyna zamiast gasić pożary, jakie raz po raz wybuchają w łonie Koalicji Europejskiej, wziął się do mojego kawałka chleba i został publicystą. Nie, nie, drodzy Państwo, nie bójcie się, nie „Codziennej”, a austriackiego „Der Standard”, w którym opublikował felieton pt. „Przywracamy Polskę do Europy”.

Tytuł i treść są jednak przewidywalne jak goście programu Moniki Olejnik. Schetyna pisze bowiem tak: „Jarosław Kaczyński, lider PiS i de facto szef rządu, zatruł stosunki z UE”. Ten kasandryczny ton jest tylko wstępem, bo w kolejnych zdaniach „Schet” odsłania maskę i pisze: „Jeśli PiS przejdzie do drugiej kadencji, Kaczyński mógłby podać ostatnie dawki swojej ksenofobicznej trucizny” – grzmi nowy publicysta austriackiego „Der Standard”. I tu jest sęk i sedno, drodzy Państwo. Bo choć felieton kiepski (jako szef działu opinii nawet bym go do końca nie przeczytał, tylko przepędził autora za konfabulacje i brak – nomen omen – „standardów”), to można z niego wywnioskować jedno. Druga kadencja jest niemal pewna, skoro trwa nerwowe przebranżawianie się polityków opozycji w początkujących gryzipiórków.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl