Tego chyba nikt się nie spodziewał. Timmermans pochwalił PiS i wbił szpilę… rządowi PO-PSL

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans w rozmowie z dziennikarzami nieoczekiwanie... pochwalił rząd Prawa i Sprawiedliwości. W jego ocenie PiS miał rację „kładąc akcent na politykę socjalną”. – To było konieczne. Poprzedni rząd zaniedbał ten obszar - dodał, wbijając tym samym szpilę PO-PSL.

Frans Timmermans słynie raczej z krytyki obecnego polskiego rządu, więc jego słowa niejednego musiały zaskoczyć. 

Podczas rozmowy z dziennikarzami przyznał, że konieczne było, aby PiS położył akcent na politykę socjalną. 

Poprzedni rząd zaniedbał ten obszar

- stwierdził.

Wiceszef Komisji Europejskiej podkreślił ponadto, że ma zamiar zaangażować się w kampanię europarlamentarną w Polsce. Zapowiedział, że pojawi się na spotkaniach... należącego do Europejskiej Partii Socjalistów SLD, ale także na co najmniej kilku spotkaniach Wiosny Roberta Biedronia.

Frans Timmermans odniósł się również do pomysłu Manfreda Webera, który zaproponował powołanie rady ekspertów mającej oceniać stan praworządności w krajach Unii Europejskiej. Timmermans zakwestionował sens tworzenia takiej instytucji.

Próbuję zrozumieć, jakie problemy miałaby rozwiązywać ta nowa komisja. Zasadniczy problem ma charakter polityczny. Pytanie brzmi: czy kraje członkowskie są gotowe do ukarania innych krajów w przypadku naruszenia praworządności. Problemem jest brak reakcji ze strony krajów członkowskich. Nowa grupa ekspertów nie rozwiąże tego problemu

- powiedział.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na DK 7 w kierunku Radomia. Droga zablokowana

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/screenshot/@malopolskaPolicja

  

Na drodze krajowej nr 7 w Starych Sieklukach zderzyły się cztery samochody osobowe. W wypadku nikt nie zginął. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia.

Do wypadku doszło na DK 7 na odcinku Białobrzegi – Radom, w miejscowości Stare Siekluki (woj. mazowieckie). Nikt nie zginął, jedna osoba odniosła obrażenia. Zablokowana jest jezdnia w kierunku Radomia; przewidywany czas utrudnienia - ok. 2 godziny. Na miejscu policjanci wyznaczają objazdy oraz ustalają przyczyny i przebieg wypadku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl