"Katiusza" na środku ulicy i koncert w... Ikei. Ten folkowy zespół wystąpi w Polsce! WIDEO

Zespół Białe Złoto odwiedzi Polskę / beloezlato.ru/video/C7ntyyNov4s.html

  

Folkowy zespół Białe Złoto już niebawem wystąpi w Polsce. Grupa, w której dominującą rolę odgrywają śpiewające tradycyjne rosyjskie pieśni dziewczęta, bije rekordy popularności w internecie.
Rozśpiewanym wokalistkom towarzyszy akordeonista. "Jesteśmy różni, ale łączy nas jedno" - piszą o sobie. Ich wykonania tradycyjnych pieśni rosyjskich robią w sieci furorę, a nagrywane w miejscach publicznych teledyski zwracają uwagę przechodniów.
 
Na początku maja zespół odwiedzi Warszawę, gdzie da spontaniczny koncert:
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Starostwem w Puławach zainteresuje się prokuratura

zdjęcie ilustracyjne / cba.gov.pl

  

Po kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego w starostwie puławskim do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw. CBA kontrolowało tworzenie systemu informacji przestrzennej (SIP) w tym powiecie.

Kontrola trwała od grudnia 2018 r. do maja 2019 r. Agenci Biura sprawdzali, czy to zadanie dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-13 w części "społeczeństwo informacyjne" było przeprowadzone zgodnie z prawem.

Zawiadomienie po kontroli CBA dotyczy możliwości przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, a także poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski potwierdza, że kontrola zakończyła się i pod koniec maja wysłano zawiadomienie do prokuratury.

Podczas kontroli prowadzonej przez funkcjonariuszy wydziału postępowań kontrolnych z lubelskiej delegatury CBA ustalono, że pomimo istotnych wad uniemożliwiających prawidłowe działanie SIP osoby odpowiedzialne za końcowy odbiór tego zamówienia przyjęły je, czym potwierdziły nieprawdę.
- powiedział Brodowski.

Według kontrolerów CBA z powodu faktycznego nieukończenia zadania od 30 grudnia 2015 r. do 15 maja 2016 r. powinna być naliczona kara za 138 dni zwłoki. Taka kara zawarta w umowie miałaby wynosić ponad 1 mln 463 tys. zł - 10,6 tys. za dzień zwłoki.

Zawiadomienie w tej sprawie skierowano do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl