Nietypowa przesyłka z USA. Zawartość zdziwiła wszystkich

140 opakowań z substancjami psychoaktywnymi przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, którzy kontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. Zostały one wysłane z USA do odbiorcy w Małopolsce. U adresata znaleziono kolejne nielegalne substancje. Ich wartość to 445 tys. zł.

Zdjęcie ilustracyjne
Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach poinformowała, że nielegalny towar wyczuła labradorka Rossi podczas rutynowych czynności kontrolnych prowadzonych przez funkcjonariuszy KAS ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

"Czujny nos Rossi wyczuł podejrzane substancje w jednej z paczek. Funkcjonariusze KAS postanowili to dokładnie sprawdzić. Okazało się, że wewnątrz znajduje się blisko 140 sztuk opakowań z substancją oleistą. Badanie narkotestem wykazało, że w środku znajdują się substancje psychoaktywne zawarte w konopiach"

- podała Kmiecik.

Przesyłka została wysłana z USA i miała trafić do odbiorcy w Małopolsce. Funkcjonariusze KAS pojawili się u adresata.

"W trakcie przeszukania zabezpieczyli jeszcze 169 różnych opakowań – buteleczek i kapsułek - zawierających olej konopny i substancje psychoaktywne, które mogą poważnie zagrażać zdrowiu i życiu, wywołując psychozę, wzrost ciśnienia tętniczego, przekrwienia i obrzęki, apatię oraz otępienie"

- poinformowała Kmiecik.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że nielegalne substancje miały trafić do sprzedaży przez internet. Mundurowi oszacowali, że wartość przejętego przez nich towaru to ponad 445 tys. zł.

Postępowanie w tej sprawie poprowadzą funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Za sprowadzanie substancji psychotropowych, odurzających grozi wysoka grzywna i do 5 lat więzienia

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Krajowa Administracja Skarbowa #Zabrze #narkotyki

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo