Na OFF Festivalu wystąpi zespół... "Śląsk"

Zespół "Śląsk" wystąpi na katowickim OFF Festivalu / fot. Jacek Poremba - www.off-festival.pl/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

  

Stereolab, Foals, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" znaleźli się wśród artystów, którzy dołączyli do składu katowickiego OFF Festivalu. Impreza odbędzie się w dniach 2-4.08.2019.

Do wcześniej ogłoszonych artystów, m.in. Suede, Neneh Cherry, Daughters, Dezertera i Tria Jazzowe Marcina Maseckiego, dołączyli kolejni wykonawcy. Brytyjskie zespoły Stereolab oraz Foals to największe gwiazdy wśród ogłoszonych dziś nowych artystów OFF Festivalu. Początki Stereolab sięgają przełomu lat 80 i 90. Zespół założyli Laetitia Sadier i Tim Gane. Największe sukcesy odnieśli w połowie lat 90. Album "Nars Audiac Quintet" z 1994 roku, na którym mieszali pop z alternatywnym rockiem, brytyjski magazyn "Pitchfork" uznał za jedną z najlepszych płyt lat 90. Dziesięć lat temu zawiesili działalność. W tym roku zespół wrócił na koncerty.

Z kolei indierockowy Foals wydał właśnie nowy album "Everything Not Saved Will Be Lost". To ich pierwszy krążek w nowym składzie. W zeszłym roku z kwintetu stali się kwartetem. W Katowicach zaprezentują materiał z nowego albumu plus kilka numerów z poprzednich płyt.

Tirzah, Ammar 808 oraz Octavian to kolejni wykonawcy festiwalu. Ostatni z nich wygrał plebiscyt dla młodych muzyków BBC Sound of 2019 i właśnie szykuje debiutancki album. Soulowa Tirzah wydała swój debiut w zeszłym roku. Krążek "Devotion" zebrał znakomite recenzje w brytyjskiej prasie. Ammar 808 to projekt tunezyjskiego kompozytora, pianisty i producenta Sofyanna Ben Youssefa. W swojej twórczości łączy tradycyjne pieśni regionu Maghrebu z muzyką klubową.

Wśród polskich artystów w programie imprezy znalazł się m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Zespół założony w 1953 roku przez Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską to dziś ponad stuosobowy skład, obejmujący chór, balet i orkiestrę. Na festiwalu mają zaprezentować wyjątkowy repertuar. Do składu OFF Festivalu dołączyły również polskie zespoły Wczasy i Entropia. OFF Festival Katowice 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Polski zadzwonił do prezydenta-elekta Ukrainy. Co sobie powiedzieli?

zdjęcie ilustracyjne / facebook.com/zelenskiy95

  

Prezydent Andrzej Duda w rozmowie telefonicznej z Wołodymyrem Zełenskim pogratulował mu wyboru na stanowisko prezydenta Ukrainy. Zapewnił o wsparciu Polski na drodze Ukrainy ku wspólnocie euroatlantyckiej - poinformował szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Rozmowa odbyła się w niedzielę przed godz. 21.

- Prezydent Duda pogratulował prezydentowi elektowi zwycięstwa w niedzielnych wyborach, które uznał po prostu za zwycięstwo demokracji, bo wybór ten jest decyzją samych Ukraińców i to jest ważne dla jakości demokracji ukraińskiej

- powiedział Szczerski.

[polecam:https://niezalezna.pl/268619-zarty-sie-skonczyly-exit-poll-showman-zelenski-zwyciezyl-w-wyscigu-prezydenckim]

Andrzej Duda zaprosił prezydenta-elekta do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym czasie.

- Prezydent potwierdził, że Polska będzie konsekwentnie wspierała Ukrainę na drodze skierowanej ku Europie i wspólnocie euroatlantyckiej; zapewnił, że prezydent-elekt może liczyć na pomoc Polski w tym zakresie

- powiedział minister.

Andrzej Duda skierował też dziś oficjalną depesze gratulacyjną do prezydenta-elekta Wolodymyra Zełenskiego.

"Wybór ten jest wyrazem oczekiwania społeczeństwa ukraińskiego na znaczne przyspieszenie działań władz państwowych w reformowaniu sfery politycznej i gospodarczej kraju oraz na zapewnienie bezpieczeństwa i stabilizacji na Ukrainie" - napisał prezydent.

Wyraził przekonanie, że wybór Zełenskiego potwierdzi zakotwiczenie Ukrainy na szlaku ku wspólnocie euroatlantyckiej.

"Pragnę zapewnić Pana, że Polska jest gotowa do dalszej wszechstronnej pomocy Ukrainie w sferze bezpieczeństwa i reform państwowych. Może Pan liczyć na moje osobiste zaangażowanie w tej sprawie. Nasze państwa, zważając na łączące je relacje, powinny być przykładem partnerstwa w regionie, umacniania przyjaznych stosunków i kształtowania wzajemnej zgodności"

- oświadczył prezydent.

Podkreślił, że Polskę i Ukrainę łączą więzy sympatii i wspólna historia. "Polacy zawsze i z życzliwością obserwowali demokratyczne i proeuropejskie przemiany w Ukrainie. Stale okazujemy Ukrainie solidarność w obliczu rosyjskiej agresji. Nie ustajemy również w wysiłkach na rzecz zbliżania jej do struktur europejskich i euroatlantyckich" - napisał Duda.

"Nasze państwa, zważając na łączące je relacje, powinny być przykładem partnerstwa w regionie, umacniania przyjaznych stosunków i kształtowania wzajemnej zgodności" - podkreślił Andrzej Duda. Wyraził przekonanie, że "budowaniu takich relacji służyć będzie także nowe spojrzenie na sposoby, w jakich w ciągu ostatnich kilku lat traktowana była wspólna, niedawna historia naszych narodów".

"Wierzę głęboko, że Pana kadencja przyniesie pozytywny przełom w tej sprawie" - czytamy w depeszy prezydenta. "Życząc Panu sukcesów w służbie narodowi ukraińskiemu i pomyślności osobistej, wyrażam nadzieję, że Pana Prezydentura przyczyni się do umocnienia znaczenia Ukrainy w regionie oraz do wprowadzenia relacji polsko-ukraińskich na nowy pomyślny etap" - zaznaczył Andrzej Duda.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl