Tylko José Manuel Barroso?

  

Opisując zmiany na Węgrzech po dojściu do władzy Viktora Orbána, przypominałem wystąpienia w Parlamencie Europejskim przewodniczącego KE José Manuela Barroso. Portugalski polityk i były przewodniczący Partii Socjaldemokratycznej stawał się niezwykle aktywny w atakach na premiera Orbána wtedy, gdy na Węgrzech zmieniano prawo chroniące gospodarkę przed międzynarodowymi spekulantami i interesami zagranicznych banków. Banki te przez dekadę wytransferowały z Węgier 3,2 bln forintów zysku.

Zagrożono Węgrom, że jeżeli nie zaprzestaną opodatkowania zysków banków, to nie dostaną pożyczki od Banku Światowego. Zaraz potem ukazał się raport Goldman Sachs, który przestrzegał, że cięcia stóp procentowych sprawią, że Węgry będą podatne na globalną wyprzedaż swoich aktywów. Raport osłabił wartość forinta i mógł się stać początkiem problemów węgierskiej gospodarki. Piszę o tym dlatego, że mało się mówi o dalszej karierze pana Barroso, kiedy przestał kierować Komisją Europejską. Okazało się, że otrzymał znakomitą posadę w banku Goldman Sachs, co zbulwersowało część polityków europejskich. Oceniono, że zachował się jak człowiek bez honoru i nieprzyzwoicie. Czy tylko on?
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl