Jaki lider, taka Wiosna

  

Lider partii Wiosna Robert Biedroń udzielił wywiadu niemieckiej stacji Deutsche Welle. To dosyć ciekawy materiał do analizy politycznych celów byłego prezydenta Słupska. Po pierwsze mówi o sobie, że jest „europejskim talibem”. Najpierw Unia Europejska, potem (ewentualnie) Polska. Jaka Polska? Ano otwarta na sprawy homoseksualistów i problemy ekologiczne.

Również wyedukowana w taki sposób, aby otworzyć się na przyjęcie imigrantów. Stosunki zagraniczne? Tutaj Biedroń mówi jasno: Niemcy bez Polski mogą istnieć, a Polska bez Niemiec niekoniecznie. A już żądanie wojennych reparacji to, cytuję, „głupota”, bo Niemcy mogą zacząć domagać się oddania Wrocławia lub Słupska. A tak w ogóle i generalnie zawarto w tym wywiadzie przesłanie: „PiS jest zły i głupi, a Biedroń mądry”. I taki mniej więcej przekaz poszedł do Niemiec. Warto, aby również ci Polacy, którzy uznają twór polityczny Biedronia za coś nowego i wartego zainteresowania na naszej scenie politycznej, z tym przekazem uważnie się zapoznali.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl