W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed czwartkowym meczem w Wiedniu z Austrią i niedzielnym w Warszawie z Łotwą w eliminacjach mistrzostw Europy 2020.

„Oglądałem skróty niektórych meczów Austriaków i widać, że tworzą bardzo solidną drużynę przede wszystkim pod względem fizycznym. Bardzo zdecydowanie walczą w sytuacjach stykowych. Sfera mentalna w tym meczu będzie kluczowa”

– powiedział Glik na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Do reprezentacji Polski wrócił Michał Pazdan, który pierwszy raz został powołany przez Jerzego Brzęczka.

„U poprzedniego selekcjonera częściej grałem u boku Michała. Teraz jednak coraz lepiej w swoim klubie radzi sobie Jan Bednarek. Decyzja o tym kto zagra należy do trenera”

– zaznaczył środkowy obrońca.

Najpewniejszy na tę chwilę według ekspertów wariant ustawienia środka obrony to: Glik i Bednarek.

W tym sezonie poważne problemy ma AS Monaco. W efekcie były legendarny piłkarz Thierry Henry stracił posadę trenera. Na ławkę trenerską powrócił Leonardo Jardim, którego jesienią zastąpił właśnie Henry.

„Oczywiście ten sezon nie jest łatwy dla mnie i mojego klubu. W ostatnich miesiącach wiele się wydarzyło. Jednak jestem dumny, że gram w tak wielkim klubie i robię wszystko, aby wyniki były takie, jakich się od nas oczekuje. Liczę, że to przejściowy okres i Monaco wróci na miejsce, na które zasługuje”

– ocenił 31-letni zawodnik.

Mecz Polska Austria w czwartek o 20:45