Glik obok Pazdana czy Bednarka?

/ Светлана Бекетова [CC BY-SA 3.0 GFDL]

  

Piłkarz AS Monaco i reprezentacji Polski Kamil Glik podkreślił, że w czwartkowym meczu z Austrią w Wiedniu w eliminacjach mistrzostw Europy 2020 kluczowe będzie odpowiednie podejście mentalne. „Widać, że Austriacy tworzą solidną drużynę pod względem fizycznym” – ocenił Glik.

W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed czwartkowym meczem w Wiedniu z Austrią i niedzielnym w Warszawie z Łotwą w eliminacjach mistrzostw Europy 2020.

„Oglądałem skróty niektórych meczów Austriaków i widać, że tworzą bardzo solidną drużynę przede wszystkim pod względem fizycznym. Bardzo zdecydowanie walczą w sytuacjach stykowych. Sfera mentalna w tym meczu będzie kluczowa”

– powiedział Glik na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Do reprezentacji Polski wrócił Michał Pazdan, który pierwszy raz został powołany przez Jerzego Brzęczka.

„U poprzedniego selekcjonera częściej grałem u boku Michała. Teraz jednak coraz lepiej w swoim klubie radzi sobie Jan Bednarek. Decyzja o tym kto zagra należy do trenera”

– zaznaczył środkowy obrońca.

Najpewniejszy na tę chwilę według ekspertów wariant ustawienia środka obrony to: Glik i Bednarek.

W tym sezonie poważne problemy ma AS Monaco. W efekcie były legendarny piłkarz Thierry Henry stracił posadę trenera. Na ławkę trenerską powrócił Leonardo Jardim, którego jesienią zastąpił właśnie Henry.

„Oczywiście ten sezon nie jest łatwy dla mnie i mojego klubu. W ostatnich miesiącach wiele się wydarzyło. Jednak jestem dumny, że gram w tak wielkim klubie i robię wszystko, aby wyniki były takie, jakich się od nas oczekuje. Liczę, że to przejściowy okres i Monaco wróci na miejsce, na które zasługuje”

– ocenił 31-letni zawodnik.

Mecz Polska Austria w czwartek o 20:45

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezależna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dodatkowe miliony na świadczenia zdrowotne w regionie

/ pixabay.com/CC0/valelopardo

  

73,6 mln zł więcej na świadczenia zdrowotne na Dolnym Śląsku w 2019 r. przekaże NFZ. To efekt zmian w planie finansowym funduszu. Pieniądze trafią do placówek działających w tzw. sieci szpitali. Największy wzrost nakładów przewidziano na szpitale powiatowe.

Wicedyrektor ds. leczniczych dolnośląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Zbigniew Hałat poinformował, że w porównaniu do 2018 r. na wzrost ryczałtów dla dolnośląskiej sieci szpitali przeznaczono 65 mln zł więcej. W sumie po zmianach w planie finansowym funduszu w 2019 r. na Dolnym Śląsku na cele zdrowotne NFZ przekaże o 73,6 mln zł więcej.

- Zmiana wycen dotyczy prawie połowy wszystkich świadczeń realizowanych przez szpitale, ale w 2019 r. ryczałty wzrosną przede wszystkim na hospitalizacje na oddziałach internistycznych i chirurgii ogólnej. Dotyczyć to będzie między innymi leczenia zapaleń płuc czy chorób jamy brzusznej

 – powiedział Hałat.

Wyjaśnił, że największy wzrost na te właśnie działy spowoduje, że pacjenci będą leczeni w placówkach powiatowych bez odsyłania ich do szpitali wojewódzkich czy klinicznych.

- Średni wzrost nakładów wynosi 3,66 proc. Szpitale powiatowe zanotują wzrost ryczałtu o 5,23 proc. Właśnie te powiatowe jednostki były w najtrudniejszej sytuacji, która teraz powinna się poprawić. Pacjenci będą leczeni na miejscu

 – dodał Hałat.

Podkreślił, że większe nakłady pozwolą zmniejszyć kolejki do operacji zaćmy oraz ułatwić diagnostykę obrazową wykonywaną rezonansem magnetycznym lub tomografem komputerowym. Te trzy świadczenia od 1 kwietnia 2019 r. nie są już limitowane, więc placówki będą wykonywać znacznie więcej takich zabiegów i badań.

- Zmiana wycen dotyczy nie tylko wzrostu ryczałtów na świadczenia zdrowotne, ale obejmuje też możliwość wzrostu wynagrodzeń dla personelu między innymi w takich zawodach jak diagnosta, psycholog kliniczny czy radiolog. Chodzi o zatrzymanie fachowców w placówkach, by nie odchodzili z powodów płacowych

 – powiedział Hałat.

Dolnośląski oddział NFZ sfinansował wszystkie badania rezonansem i tomografem za cały 2018 r. i pierwszy kwartał 2019 r. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl