O co zawalczy Dziedziczak w europarlamencie?

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Jan Dziedziczak - kandydujący z wielkopolskiej listy PiS - uważa, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego to będzie pojedynek cywilizacyjny. On sam, w przypadku zdobycia mandatu , zamierza w europarlamencie walczyć "o dobre imię Polski”.

Oceniając na konferencji w Ostrowie Wielkopolskim, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą pojedynkiem cywilizacyjnym, Dziedziczak powiedział, że "PiS proponuje konkretne rozwiązania, które mają na celu doprowadzenie do tego, by standard życia Polaków zrównał się ze standardem życia mieszkańców Europy Zachodniej, żeby żyło nam się tak samo dobrze".

Stąd wzięły się – dodał poseł PiS – projekty w tzw. nowej piątce PiS, czyli wprowadzenie "500 plus" od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastkę" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie z 18 do 17 proc. stawki PIT i obniżenie kosztów pracy.

Dziedziczak, który będzie kandydował z 10. miejsca listy PiS w Wielkopolsce, zapewnił, że on sam też ma konkretny program i wie, co chciałby robić w Parlamencie Europejskim. Jego celem - jak mówił - będzie "walka o dobre imię Polski" i m.in. przebijanie się z prawdą historyczną o Polsce.

"Będę walczył z niekorzystnymi dla Polski stereotypami, czyli z kłamstwami historycznymi np. o polskich obozach koncentracyjnych, czy rzekomym udziale Polaków w Holokauście"

– powiedział Dziedziczak.

Odpowiadając na pytanie, ocenił, że trudno jest określić, jaka jest wizja programowa konkurencji PiS, czyli Koalicji Europejskiej, w wyborach do europarlamentu. "Koalicję Europejską tworzą tak naprawdę ugrupowania, których program nie tylko nie uzupełnia się wzajemnie, ale w wielu przypadkach on się wyklucza. A to dla wyborców oznacza, że zapowiedzi tego środowiska nie będą realizowane" – uważa Dziedziczak.

Jego zdaniem, są pomysły, wokół których politycy Koalicji Europejskiej są zgodni. "Konkretnie chodzi o nadanie przywilejów dla związków homoseksualnych, co za kilka lat może zakończyć się zgodą na adopcję dzieci przez takie pary. Wyborcy muszą mieć świadomość, że głosując na KE, głosują za tego typu pomysłami" – powiedział.

Dziedziczak zaapelował o masowy udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Liderem listy PiS w Wielkopolsce ma być obecny europoseł tego ugrupowania Zdzisław Krasnodębski, z drugiego miejsca startować wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, a z trzeciego posłanka PiS Joanna Lichocka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Służba Bezpieczeństwa wkroczyła do huty. Przyczyną - ochrona środowiska

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/MALCOLUMBUS

  

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła dzisiaj rewizje w koncernie hutniczym ArcelorMittal w Krzywym Rogu na wschodzie kraju. Prezydent Wołodymyr Zełenski, który stamtąd pochodzi, skrytykował wcześniej koncern za brak działań na rzecz ochrony środowiska.

SBU wkroczyła do jednego z zakładów ArcelorMittal tuż przed wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi na Ukrainie, które odbędą się w niedzielę. Startuje w nich partia prezydenta Sługa Narodu, która mimo wysokiego poparcia w sondażach najprawdopodobniej nie zdoła zdobyć samodzielnej większości w Radzie Najwyższej.

„Przedstawiciele SBU przyszli na rewizję do nowoczesnego, dopiero co zbudowanego obiektu, trzeciej maszyny do ciągłego odlewania stali. Skopiowali dokumenty tego sprzętu i rozpoczęli kontrolę promieniowania jonizującego”

- oświadczył p.o. dyrektora generalnego przedsiębiorstwa Ołeksandr Iwanow.

Poinformował, że zawiadomił o zaistniałej sytuacji m.in. ambasady krajów G7 i zapewnił, że ArcelorMittal Krzywy Róg działa otwarcie i nie ma niczego do ukrycia.

„Ostatnie wydarzenia grożą rozwojowi i dalszej przyszłości przedsiębiorstwa i jego zespołu. Nikogo nie oskarżamy, chcemy jednak mieć przekonanie, że wszystkie działania będą prowadzone wyłącznie w zgodzie z prawem”

- podkreślił Iwanow.

Tydzień temu, podczas wizyty w Krzywym Rogu prezydent Zełenski zaatakował władze ArcelorMittal za niezrealizowane zobowiązania koncernu, dotyczące poprawy sytuacji ekologicznej. Oświadczył, że w ciągu ostatnich pięciu lat na raka zachorowało ok. 25 tysięcy mieszkańców tego ponad 650-tysięcznego miasta.

„Jeśli ten program (poprawy sytuacji ekologicznej) został przeniesiony o pięć lat i nie było to uzgodnione z mieszkańcami, to chciałbym zapytać, czy możecie rozpatrzyć jakieś odszkodowania finansowe dla ludzi, którzy ucierpieli w ciągu tych pięciu lat, pomóc im w leczeniu? Sądzę, że władze miasta pomogą ustalić listę ludzi, którzy w tym czasie przeszli przez choroby onkologiczne”

- oświadczył prezydent, zwracając się do władz koncernu.

Po wizycie Zełenskiego w Krzywym Rogu SBU wszczęła śledztwo w związku z naruszaniem przez ArcelorMittal norm ekologicznych. Koncern oświadczył w odpowiedzi, że od nabycia kombinatu w 2005 r. zainwestował na Ukrainie ponad 9 mld USD, a jego inwestycje w ochronę środowiska wyniosły równowartość ponad 230 mln USD.

„Mamy nadzieję, że zwiększona uwaga wobec naszego przedsiębiorstwa ze strony organów władzy, różnych partii i wszczęcie przez SBU śledztwa (…) jest przypadkowym zbiegiem okoliczności w okresie przed wyborami i nie świadczy o wywieraniu nacisków na biznes” - oświadczył ArcelorMittal.

Arcelor Mittal Krzywy Róg jest jednym z największych producentów stali na Ukrainie. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 21 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl