O co zawalczy Dziedziczak w europarlamencie?

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

Jan Dziedziczak - kandydujący z wielkopolskiej listy PiS - uważa, że majowe wybory do Parlamentu Europejskiego to będzie pojedynek cywilizacyjny. On sam, w przypadku zdobycia mandatu , zamierza w europarlamencie walczyć "o dobre imię Polski”.

Oceniając na konferencji w Ostrowie Wielkopolskim, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą pojedynkiem cywilizacyjnym, Dziedziczak powiedział, że "PiS proponuje konkretne rozwiązania, które mają na celu doprowadzenie do tego, by standard życia Polaków zrównał się ze standardem życia mieszkańców Europy Zachodniej, żeby żyło nam się tak samo dobrze".

Stąd wzięły się – dodał poseł PiS – projekty w tzw. nowej piątce PiS, czyli wprowadzenie "500 plus" od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, "trzynastkę" dla emerytów, przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych, obniżenie z 18 do 17 proc. stawki PIT i obniżenie kosztów pracy.

Dziedziczak, który będzie kandydował z 10. miejsca listy PiS w Wielkopolsce, zapewnił, że on sam też ma konkretny program i wie, co chciałby robić w Parlamencie Europejskim. Jego celem - jak mówił - będzie "walka o dobre imię Polski" i m.in. przebijanie się z prawdą historyczną o Polsce.

"Będę walczył z niekorzystnymi dla Polski stereotypami, czyli z kłamstwami historycznymi np. o polskich obozach koncentracyjnych, czy rzekomym udziale Polaków w Holokauście"

– powiedział Dziedziczak.

Odpowiadając na pytanie, ocenił, że trudno jest określić, jaka jest wizja programowa konkurencji PiS, czyli Koalicji Europejskiej, w wyborach do europarlamentu. "Koalicję Europejską tworzą tak naprawdę ugrupowania, których program nie tylko nie uzupełnia się wzajemnie, ale w wielu przypadkach on się wyklucza. A to dla wyborców oznacza, że zapowiedzi tego środowiska nie będą realizowane" – uważa Dziedziczak.

Jego zdaniem, są pomysły, wokół których politycy Koalicji Europejskiej są zgodni. "Konkretnie chodzi o nadanie przywilejów dla związków homoseksualnych, co za kilka lat może zakończyć się zgodą na adopcję dzieci przez takie pary. Wyborcy muszą mieć świadomość, że głosując na KE, głosują za tego typu pomysłami" – powiedział.

Dziedziczak zaapelował o masowy udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Liderem listy PiS w Wielkopolsce ma być obecny europoseł tego ugrupowania Zdzisław Krasnodębski, z drugiego miejsca startować wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, a z trzeciego posłanka PiS Joanna Lichocka. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Ofiarami obywatele kilkunastu państw

/ Republika

  

Wśród ofiar śmiertelnych niedzielnych ataków na Sri Lance, w których zginęło 290 osób, a ok. 500 zostało rannych, są obywatele kilkunastu krajów, m.in. USA, W. Brytanii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Australii, Indii, Turcji. Większość ofiar to Lankijczycy.

Według władz Sri Lanki w atakach zginęło 39 cudzoziemców, a 28 zostało rannych.

Władze Wielkiej Brytanii wiedzą o ośmiu zabitych obywatelach tego państwa. Wśród ofiar jest Brytyjka wraz synem i córką, którzy zginęli, kiedy jedli śniadanie w hotelu Shangri-La. Sri Lanka to popularne miejsce spędzania wakacji wśród Brytyjczyków.

W atakach zginęło troje dzieci 46-letniego Andersa Holcha Povlsena - duńskiego biznesmena, uznawanego za najbogatszego człowieka kraju. Szwedzka gazeta "Aftonbladet" podała, że Povlsen wraz z małżonką i czwórką dzieci spędzał wakacje na Sri Lance. MSZ Danii potwierdziło, że w atakach zginęło trzech jej obywateli.

W atakach zginęło dwóch obywateli Hiszpanii - w wieku 31 i 32 lat. Para była na wakacjach na Sri Lance. Poinformował o tym agencję EFE burmistrz miejscowości Pontecesures w północnej Hiszpanii. Hiszpańskie MSZ potwierdziło, że zginęło dwóch jej obywateli.

Premier Australii Scott Morrison poinformował, że zginęło dwóch australijskich obywateli, a dwóch zostało rannych. Zabici to członkowie tej samej rodziny.

Również USA potwierdziły, że w wybuchach zginęło "kilku" jej obywateli. Wśród zabitych jest Dieter Kowalski, który przybył na Sri Lankę w celach zawodowych. Mężczyzna zginął zaraz po przybyciu do hotelu.

Wśród ofiar jest pięciu przedstawicieli indyjskiej partii politycznej, Janata Dal Secular - poinformował przedstawiciel rządu. Dwóch członków grupy, która udała się na Sri Lankę w czasie przerwy w trwających w Indiach wyborach, uznaje się za zaginionych. Ofiary przebywały w hotelu Shangri-La w stołecznym Kolombo. Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w hotelu, kiedy goście zgromadzili się na śniadaniu. Według indyjskich władz w atakach zginęło siedmiu lub ośmiu obywateli tego kraju.

Zginęło też dwóch Turków - podała agencja Anatolia. Wśród ofiar są też obywatele Holandii, Bangladeszu i Arabii Saudyjskiej - informują agencje. Zginął też Portugalczyk, który na Sri Lance spędzał miesiąc miodowy z żoną. Chińskie media państwowe informują o dwóch obywatelach Chin, którzy zginęli w wybuchach. Również Japonia potwierdziła, że wśród ofiar śmiertelnych są jej obywatele.

Wśród ofiar zidentyfikowano m.in. znaną lankijską szefową kuchni Shantha Mayadunne wraz z córką. Kilka minut przed atakiem córka zamieściła w internecie zdjęcie ze śniadania w hotelu Shangri-La.

W Niedzielę Wielkanocną zamachowcy samobójcy dokonali serii skoordynowanych ataków na kościoły oraz luksusowe hotele na Sri Lance. Policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu w związku z zamachami 24 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl