Mieszkanie Plus: nowe lokale pod Krakowem

/ annca

  

140 mieszkań powstanie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus w Skawinie k. Krakowa. Prace budowlane powinny zacząć się w drugim kwartale 2020 r. Jest to kolejna, po Krakowie, Zakliczynie, Lusławicach i Palecznicy, lokalizacja Mieszkania Plus w województwie małopolskim.

Jak poinformował PFR Nieruchomości S.A., skawińskie Mieszkanie Plus powstanie na niespełna 1,5-hektarowej działce przy ul. Torowej i będzie liczyło 140 mieszkań o średniej powierzchni 57 m kw.

Zgodnie z przygotowaną koncepcją, powstanie osiedle liczące siedem budynków. Przewidziano w nich zarówno kawalerki, jak i mieszkania 4-pokojowe.

Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor w biurze realizacji inwestycji PFR Nieruchomości, podkreślił, że o lokalizacji przedsięwzięcia w podkrakowskiej Skawinie zadecydowały: bardzo dobre połączenie ze stolicą Małopolski, dobrze rozwinięta sieć szkół i przedszkoli, infrastruktura rekreacyjna i sportowa oraz bogata oferta rynku pracy.

„Chcemy dać mieszkańcom Skawiny coś czego tu na lokalnym rynku mieszkaniowym brakuje – przystępne cenowo mieszkania. Jestem przekonany, że doskonała lokalizacja działki zaproponowanej przez samorząd będzie w pełni odpowiadała potrzebom jej przyszłych najemców”

- zaznaczył dyrektor cytowany w komunikacie.

Norbert Rzepisko, burmistrz Skawiny, wyraził nadzieję, że inwestycja zakończy się w 2021 r. „To w znacznym stopniu wpłynie na poprawę warunków mieszkaniowych, a sama oferta pozwoli wyjść naprzeciw oczekiwaniom, zwłaszcza ludzi młodych o średnim poziomie dochodów” - podkreślił.

Jak poinformował PFR Nieruchomości, w Małopolsce najbardziej zaawansowane projekty w ramach Mieszkania Plus znajdują się w Krakowie, Zakliczynie, Lusławicach oraz Paleśnicy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Oglądaj 7x24. Już w niedzielę!

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

W niedzielę o godzinie 9:06 zapraszamy na program "7x24" Katarzyny Gójskiej. Do oglądania w Telewizji Republika i do słuchania w Polskim Radiu 24.

W studiu Polskiego Radia 24 spotkają się przedstawiciele wszystkich głównych sił parlamentarnych. Będą musieli zmierzyć się m.in. z pytaniami i opiniami słuchaczy.

Gośćmi Katarzyny Gójskiej będą: Joanna Lichocka (PiS), Artur Soboń (KPRM), Marcin Święcicki (PO), Jan Filip Libicki (PSL), Łukasz Rzepecki (Kukiz'15) oraz Zbigniew Gryglas (Porozumienie).

Polecamy!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl