Co naprawdę kryje się za sporem o kartę LGBT+? "To nie tylko spór na linii prawica - lewica"

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/lillen

  

Od kilku tygodni w przestrzeni publicznej i medialnej przetacza się spór o podpisaną przez prezydenta Warszawy deklarację LGBT+, której zapisy budzą wiele kontrowersji, szczególnie w zakresie edukacji najmłodszych. Tymczasem wicepremier Jarosław Gowin uważa, że spór o kartę LGBT+ to coświęcej niż tylko spór na linii prawica a lewica/liberałowie.

- Spór wokół karty LGBT dotyczy nie tylko jej treści. Równie ważne jest to, że jej rzecznicy chcą wprowadzić PRZYMUS wpajania dzieciom jej treści. To nie spór prawica vs lewica/liberałowie. To spór między OBOZEM WOLNOŚCI (w tym prawicą) a OBOZEM PRZYMUSU [pisownia oryginalna - red.]

- pisze na Twitterze wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jarosław Gowin.

Spór wokół deklaracji LGBT+ trwa właściwie od momentu jej podpisania w połowie lutego przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. W ramach deklaracji w Warszawie m.in. powstanie hostel dla osób LGBT, w każdej szkole pojawi się przynajmniej jedna osoba, "która będzie wspierać osoby LGBT i pomagać im", a sport osób LGBT zyska dodatkowe wsparcie.

Najwięcej kontrowersji budzi jednak zapis dotyczący wprowadzenia standardów nauczania zgodnego z wytycznymi WHO. Jako jedna z pierwszych na problem zwracała uwagę małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak. W wytycznych pojawia się wiele mocno kontrowersyjnych zapisów dotyczących edukacji seksualnej najmłodszych.

- Jak mają się czuć rodzice, którzy wiedzą, że ich dzieci nabywają takiej wiedzy. Jak mają się czuć nauczyciele, którym nakazuje się uczenie dzieci treści pedofilskich

- mówiła Barbara Nowak, przedstawiając szczegóły dokumentu WHO.

Starcie na antenie. Kukiz o deklaracji LGBT: bardziej uczłowiecza pedofila niż broni dzieci


Starcie na antenie. Kukiz o deklaracji LGBT: bardziej uczłowiecza pedofila niż broni dzieci

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński, podczas sobotniej konwecji w Katowicach, odnosząc się do słów wiceprezydenta Warszawy, Pawła Rabieja, stwierdził:

- Siedem dni temu dziękowałem za szczerość, dziś znów muszę podziękować za szczerość wiceprezydentowi Warszawy, który po prostu postawił sprawę jasno, że nie chodzi o żadną tolerancję, chodzi o afirmację związków jednopłciowych, o małżeństwa tych związków, chodzi o to, żeby miały prawo do tego, by adoptować dzieci. Otóż chcemy jasno powiedzieć, tu mówimy „nie”, a już w szczególności jeśli chodzi o dzieci. Wara od naszych dzieci!.

Maski opadły! Rabiej wyjawił swój plan: Najpierw związki partnerskie, na koniec adopcja dzieci


Maski opadły! Rabiej wyjawił swój plan: Najpierw związki partnerskie, na koniec adopcja dzieci

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta

zdjęcie ilustracyjne / Bundesarchiv, Bild 183-T0709-148 / Peter Koard / CC-BY-SA

  

W wieku 82 lat zmarł pierwszy niemiecki kosmonauta Sigmund Jaehn - poinformowała dziś wieczorem Niemiecka Agencja Kosmiczna (DLR).

Według DLR Jaehn zmarł w sobotę w swoim domu w Strausbergu w Brandenburgii.

Jaehn był pierwszym niemieckim uczestnikiem wyprawy kosmicznej. Wraz z sowieckim kosmonautą Walerijem Bykowskim Jaehn poleciał na pokładzie statku Sojuz 31 na stację orbitalną Salut 6 26 sierpnia 1978 roku. Kosmonauci spędzili tam siedem dni i 20 godzin - przypomina Deutsche Welle. Na Ziemię powrócili Sojuzem 29.

Jaehn był trzecim cudzoziemcem na statkach Sojuz. Wcześniej w tym samym roku w kosmos polecieli Vladimir Remek z Czechosłowacji i Polak Mirosław Hermaszewski.

- Wraz ze śmiercią Sigmunda Jaehna straciliśmy uznanego kosmonautę, uczonego i inżyniera

 - oświadczyła szefowa Niemieckiej Agencji Kosmicznej Pascale Ehrenfreund.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl