Dwóch Polaków w walce o Złoty But

/ Кирилл Венедиктов [CC BY-SA 3.0 GFDL]

  

Lionel Messi - również dzięki hat-trickowi we wczorajszym ligowym meczu Barcelony z Betisem - zdecydowanie prowadzi na liście najskuteczniejszych strzelców w ligach europejskich. W czołówce rankingu roi się od gwiazd. Wśród najlepszych jest dwóch Polaków.
Czołowa dziesiątka rankingu prezentuje się obecnie tak:

1. Lionel Messi, Barcelona: 29 x 2.0 = 58.0  

2. Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain: 26 x 2.0 = 52.0

3. Fabio Quagliarella, Sampdoria: 21 x 2.0 = 42.0

4. Cristiano Ronaldo, Juventus: 19 x 2.0 = 38.0

4. Krzysztof Piatek, Genoa/AC Milan: 19 x 2.0 = 38.0

6. Sergio Aguero, Manchester City: 18 x 2.0 = 36.0

6. Luis Suarez, Barcelona: 18 x 2.0 = 36.0

6. Robert Lewandowski, Bayern Monachium: 18 x 2.0 = 36.0

6. Robert Skov, FC Kopenhaga: 24 x 1.5 = 36.0

10. Mbaye Diagne, Kasimpasa: 23 x 1.5 = 34.5

O pozycji w rankingu decyduje liczba strzelonych goli pomnożona przez współczynnik trudności ligi, w której gra dany zawodnik. O wartości współczynnika - od 1 do 2 pkt - decyduje UEFA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Wrocław: IBM podpisał umowę z resortem cyfryzacji

/ gov.pl

  

Firma IBM podpisała umowę z Ministerstwem Cyfryzacji o przystąpieniu do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Celem programu jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych w Polsce.

List intencyjny o współpracy i przystąpieniu do Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber) w poniedziałek we Wrocławiu w siedzibie firmy IBM podpisał minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz dyrektor generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie Jarosław Szymczuk.

Celem programu jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych w Polsce – szczególnie w administracji publicznej. Firma będzie pomagać w identyfikowaniu zagrożeń oraz wypracowywaniu metod zgłaszania i obsługi incydentów. Opracuje też rekomendacje na temat konfiguracji sprzętu, oprogramowania i usług, które zwiększą bezpieczeństwo. Będzie też przeprowadzać szkolenia i wykonywać testy bezpieczeństwa.

Minister Zagórski podkreślił, że obecnie żaden kraj, żadne państwo, żadna administracja państwowa nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z zagrożeniami w świecie cyfrowym.

„Dlatego wasze rozwiązania, które są rozwiązaniami wyrastającymi tak naprawdę z waszej całej korporacji, które funkcjonują i pracuje na to dziesiątki tysięcy inżynierów codziennie, możemy dzięki takim umowom przekładać także na doświadczenia administracji. I budować w ten sposób cały system cyberbezpieczeństwa, które w sumie się przekłada na nasze wspólne bezpieczeństwo. Za to bardzo serdecznie dziękuję”

- powiedział Zagórski.

Minister dodał, że ma nadzieję, iż dzięki tej współpracy jej efektem będzie też „duża liczba patentów w Polsce z obszaru cyberbezpieczeństwa, bo w tej materii mamy w naszym kraju zarówno dobre doświadczenia, ale jeszcze większe potrzeby”.

„Codziennie mamy do czynienia z cyberbezpieczeństwem na wielu poziomach - od tworzenia zaawansowanych strategii dla dużych globalnych organizacji, po walkę na pierwszej linii frontu, pomagając naszym klientom w zwalczaniu cyberataków. Dzięki temu mamy szeroki przegląd sytuacji, trendów i zagrożeń. We współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji będziemy zdecydowanie wspierać wszelkie działania mające na celu zwiększenie zakresu i poziomu bezpieczeństwa, oferując naszą szeroką wiedzę i doświadczenie, w celu lepszej ochrony państwa polskiego”

– powiedział dyrektor Szymczuk.

W 2017 roku IBM otworzył we Wrocławiu swoje europejskie X-Force Command Center. Wrocławski XFCC dołączył do globalnej sieci centrów dowodzenia IBM X-Force Command Centers, które co miesiąc przetwarzają ponad bilion incydentów sieciowych, chroniąc 4,5 tys. klientów w 133 krajach. Ta globalna sieć zatrudnia ponad 1400 specjalistów ds. bezpieczeństwa, którzy przez całą dobę służą wsparciem dla klientów.

Dział IBM Security oferuje jedno z najbardziej zaawansowanych i najlepiej zintegrowanych portfolio produktów i usług dla bezpieczeństwa firm. Dane o zagrożeniach pochodzą od IBM X-Force®, grupy badawczej skupiającej się na analizowaniu i definiowaniu różnych rodzajów złośliwego oprogramowania. Firma IBM prowadzi jedno z największych badań nad bezpieczeństwem sieciowym, monitorując ponad 70 miliardów zdarzeń dziennie w ponad 130 krajach, posiadając ponad 10 tys. patentów w tym zakresie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts