Dwóch Polaków w walce o Złoty But

/ Кирилл Венедиктов [CC BY-SA 3.0 GFDL]

  

Lionel Messi - również dzięki hat-trickowi we wczorajszym ligowym meczu Barcelony z Betisem - zdecydowanie prowadzi na liście najskuteczniejszych strzelców w ligach europejskich. W czołówce rankingu roi się od gwiazd. Wśród najlepszych jest dwóch Polaków.
Czołowa dziesiątka rankingu prezentuje się obecnie tak:

1. Lionel Messi, Barcelona: 29 x 2.0 = 58.0  

2. Kylian Mbappe, Paris Saint-Germain: 26 x 2.0 = 52.0

3. Fabio Quagliarella, Sampdoria: 21 x 2.0 = 42.0

4. Cristiano Ronaldo, Juventus: 19 x 2.0 = 38.0

4. Krzysztof Piatek, Genoa/AC Milan: 19 x 2.0 = 38.0

6. Sergio Aguero, Manchester City: 18 x 2.0 = 36.0

6. Luis Suarez, Barcelona: 18 x 2.0 = 36.0

6. Robert Lewandowski, Bayern Monachium: 18 x 2.0 = 36.0

6. Robert Skov, FC Kopenhaga: 24 x 1.5 = 36.0

10. Mbaye Diagne, Kasimpasa: 23 x 1.5 = 34.5

O pozycji w rankingu decyduje liczba strzelonych goli pomnożona przez współczynnik trudności ligi, w której gra dany zawodnik. O wartości współczynnika - od 1 do 2 pkt - decyduje UEFA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezależna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Lewicowy naukowiec zinterpretował słowo „Polacy”. „To nie naród, lecz niszcząca ideologia”

Michał Bilewicz / youtube.com/print screen/@Uniwersytet Warszawski/Twitter.com/screenshot

  

Michał Bilewicz, który jest wykładowcą na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego postanowił w mediach społecznościowych przedstawić swoją interpretację słowa "Polacy". Zdaniem naukowca "od dawna pod tym słowem nie kryje się naród, tylko... niszcząca ideologia".

Bilewicz jest młodym lewicowym naukowcem i publicystą specjalizującym się w m.in w kwestiach związanych z antysemityzmem. Jego badania skupiają się na problematyce teorii spiskowych, uprzedzeń i dehumanizacji, na gruncie ksenofobii, antysemityzmu.

Profesor postanowił podzielić się w sieci swoim rozumieniem słowa "Polacy". Według Bilewicza słowo to można utożsamiać z "niszczącą ideologią", której "trzeba się przeciwstawiać".

Tym, którzy nie zrozumieli jego wywodu, profesor wyjaśniał, że nie chodzi mu o Polaków, jako naród, ale właśnie o "panoszącą się ideologię". Bilewiczowi nie podoba się "epatowanie swoją tożsamością na różnych Marszach Niepodległości i innych polo-paradach".

W internetowej dyskusji głos zabrał m.in. prof. Andrzej Zybertowicz, wskazując, że myśl młodego naukowca może być obciążona stereotypem, które sam Bilewicz, na co dzień bada.

Michał Bilewicz pełnił funkcję kierownika Centrum Badań nad Uprzedzeniami. Był również członkiem zespołu lewackiej "Krytyki Politycznej", a także redaktorem takich pism jak "Lewą Nogą", "Midrasz" (gdzie pisał m.in. mjr Zygmunt Bauman) i "Słowo Żydowskie". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tysol.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl