Wielki Brat czy Wielka Siostra? Widzowie o starym-nowym show TVN: "straszna katorga"

"Big Brother" po niemal 20 latach znów na antenie TVN. Tym razem okaże się klapą? / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Telewizja TVN robi co może, by przyciągnąć widzów przed telewizory. Po sromotnej porażce, jaką okazał się program "Hipnoza", włodarze stacji postanowili postawić na sprawdzony format i po prawie dwudziestu latach na antenę powrócił "Big Brother". Mimo starań i innowacji (tym razem "Wielkiego Brata" zastąpiła... "Wielka Siostra"), widzowie nie szczędzą słów krytyki: "Tego nie da się oglądać", "straszna katorga" - czytamy w komentarzach po emisji pierwszego odcinka.

W niedzielę wieczorem TVN7 wyemitował pierwszy odcinek reality show "Big Brother". To miał być prawdziwy hit wiosennej ramówki, ale wiele wskazuje na to, że program, który niespełna 20 lat temu (w 2001 r.) zrewolucjonizował polskie media, tym razem okaże się kompletną klapą. Choć program obejrzały - jak podają Wirtualne Media - ponad 2 miliony widzów, pierwsze komentarze po niedzielnym debiucie na antenie nie pozostawiają złudzeń:

Jakie to było nudne. Ten program powinien się kończyć na podglądaniu, a nie te męczarnie w studio. Straszna katorga.

- pisze Ewa, czytelniczka portalu Pudelek.pl. Podobne głosy można odnaleźć na Twitterze:

Co ciekawe, program skrytykowali nie tylko internauci, ale i dziennikarze:

Najgorsze [...] jest to, że patrząc na otwarcie nowego "Big Brothera", z każdą chwilą coraz bardziej zdawałem sobie sprawę jak bardzo to jest bez sensu. I jak wielką jest stratą czasu. A reżyser i scenarzyści powinni chyba zadbać o to, żebym nie miał czasu się nad tym zastanawiać, i nawet przez chwilę tak nie pomyślał. Niestety raził brak pomysłu na scenariusz wielkiego otwarcia i brak jakichkolwiek emocji, którymi mógłbym sobie usprawiedliwić stratę dwóch godzin życia.

- czytamy w opublikowanym na Onecie tekście Wojciecha Krzyżaniaka i Przemysława Bollina.

Zdaje się, że produkcji nie ratują nawet "innowacje" wprowadzone przez twórców: tym razem tytułowy Wielki Brat przemawia głosem kobiety, a nad przebiegiem programu czuwają popularni celebryci, m.in. Agnieszka Woźniak-Starak i Filip Chajzer, który - przypomnijmy - ma już na koncie poważną wpadkę związaną z prowadzeniem programu "Hipnoza", jednego z największych niewypałów TVN w ostatnim czasie. Czy "Big Brother" okaże się taką samą klapą...?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl, pudelek.pl, onet.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tylu żołnierzy USA ćwiczy już w naszym kraju. "Polska należy do największych beneficjentów"

zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W naszym kraju ćwiczy blisko 4500 żołnierzy USA - taką informację podał dzisiaj szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz. Minister spraw zagranicznych podkreślił, że w ciągu ostatnich czterech lat Amerykanie na zwiększenie potencjału militarnego w Europie przeznaczyli kilkanaście miliardów dolarów.

Jak mówił Czaputowicz, amerykańska obecność wojskowa realizowana jest zarówno pod flagą Stanów Zjednoczonych jak i NATO. Zwrócił uwagę, że ważną amerykańską inwestycją zwiększającą bezpieczeństwo Polski i wzmacniającą infrastrukturę wojskową jest instalacja obrony przeciwrakietowej. W przyszłym roku zostanie ona ukończona.

Podkreślił, że dzięki programowi zwiększenia zaangażowania militarnego USA w różnych bazach w Polsce ćwiczy obecnie w sumie ok. 4,5 tys. żołnierzy, którzy mają do dyspozycji ponad dwa tysiące jednostek sprzętu wojskowego.

- Mówiąc o amerykańskim zaangażowaniu wojskowym na terytorium Polski najczęściej mamy na myśli fizyczną obecność sprzętu i żołnierzy. Należy jednak pamiętać o transferze amerykańskiej technologii wojskowej zwłaszcza w zakresie broni rakietowej i samolotów

 – dodał.

[polecam:https://niezalezna.pl/288775-rusza-do-nas-us-army]

Przypomniał, że m.in. w ub. roku doszło do podpisania polsko-amerykańskiej umowy w zakresie pierwszej bazy z programu Wisła, przewidującego zakup dwóch baterii systemu Patriot. Polska prowadzi też ze stroną amerykańską intensywne rozmowy dotyczące uzyskania ultranowoczesnych 32 bojowych samolotów wielozadaniowych F-35A.

Według Czaputowicza rok 2019 jest wyjątkowy i symboliczny dla Polski. Przypomniał, że wiosną świętowaliśmy 20. rocznicę akcesji do NATO, która była kamieniem milowym w historii naszego kraju i obronności.

- Nie byłoby to możliwe bez wsparcia naszych amerykańskich partnerów

 – powiedział.

Przypomniał również, że w czerwcu tego roku prezydenci USA i Polski podpisali wspólną deklarację o współpracy obronnej, w której uzgodnili trwały charakter obecności amerykańskich sil zbrojnych w Polsce i ich dalsze zwiększenie. Jego zdaniem jest to jakościowa historyczna zmiana oraz potwierdzenie strategicznego partnerstwa Warszawa-Waszyngton.

[polecam:https://niezalezna.pl/283588-niemiecka-gazeta-torpeduje-plan-przeniesienia-baz-us-army-do-polski-pisze-o-miliardach-wyrzuconych-w-bloto]

Szef polskiej dyplomacji przyjechał do 32. Bazy Lotniczej w Łasku, aby mówić o osiągnięciach polskiej polityki zagranicznej w latach 2015-2019, a przede wszystkim o obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl