Matka Teresa superbohaterką?! Bollywood kręci o niej film

Matka Teresa z Kalkuty bohaterką filmu / fot. opusdei.org/pl

  

Jak informuje brytyjski portal "The List", w indyjskim Bollywood powstanie film o... Matce Teresie z Kalkuty. Film pod tytułem "Święta Matka Teresa" wejdzie do kin w 2020 roku.

Reżyserem filmu ma być Seem Upadhyay. Twórcy obrazu już spotkali się z siostrą Premą Mary Pierick (przełożoną  Misjonarek Miłosierdzia, zgromadzenia założonego przez Matkę Teresę w 1948 r.), która udzieliła im błogosławieństwa. Jak donosi brytyjski portal "The List", w filmie zagra międzynarodowa obsada. Seem Upadhyay o Matce Teresie powiedział, że "jest ona globalną ikoną. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, by oddać hołd jej szlachetnej duszy". Reżyser dodał, że ekipa filmowa "zrobi wszystko, co w jej mocy, by rozpowszechnić przesłanie pokoju, miłości i człowieczeństwa, które reprezentowała Matka Teresa".  Co sądzicie o tym pomyśle? Obejrzelibyście taki film?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, "The List", Deon.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miliony z programu regionalnego do zdobycia w konkursach w 2020 r.

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

152 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) będzie do zdobycia w 2020 r. w regionie w trzynastu konkursach. Z dofinansowania mogą skorzystać samorządy, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa.

O pieniądze na wsparcie innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych będą się mogli starać przedsiębiorcy, samorządy będą mogły skorzystać np. ze środków na przygotowanie terenów pod inwestycje czy też tworzenie inkubatorów przedsiębiorczości. Będą także konkursy na dotacje na transport publiczny czy inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową.

"Konkursy będą skierowane do różnych podmiotów. Z unijnego dofinansowania mogą skorzystać zarówno samorządy, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe, jak i przedsiębiorstwa. Harmonogram konkursów ogłosiliśmy już teraz, aby ułatwić naszym wnioskodawcom przygotowanie projektów, ponieważ od ich jakości będzie zależeć to, czy dane przedsięwzięcie otrzyma dotację"

- poinformował w środę marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Harmonogram konkursów zarząd przyjął we wtorek. Będą to już ostatnie konkursy z tego programu. Marszałek podkreśla, że konkursy zaplanowane na 2020 r. to ostatnia szansa na zdobycie dotacji z RPOWP na lata 2014-2020, bo kończy się ta perspektywa finansowa UE.

Z opublikowanego przez urząd marszałkowski w Białymstoku szczegółowego harmonogramu konkursów wynika, że na początku 2020 r. przedsiębiorcy będą mogli startować w konkursach na dotacje na prace badawczo-rozwojowe (10 mln zł), wyjazdy na międzynarodowe targi (3 mln zł) oraz usługi doradcze (6 mln zł).

Konkurs na dotacje na przygotowanie terenów inwestycyjnych (6 mln zł)) będzie ogłoszony w styczniu, a na inkubatory przedsiębiorczości (6 mln zł) w lutym. Także w lutym ruszy konkurs na zrównoważoną mobilność miejską, czyli inwestycje w transport publiczny. Pula w tym konkursie to 32 mln zł.

Wiosną natomiast ruszą nabory na rozwój e-usług w administracji. Na te usługi przewidziano sumę 15 mln zł. W czerwcu zaplanowano konkursy na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową, inwestycje poprawiające jakość wody pitnej z ogólną pulą 17 mln zł.

Także w kwietniu przewidziano nabór wniosków o dotacje na inwestycje w szpitalach. Przewidziano na to kwotę 20 mln zł. Tym razem wspierane będą projekty, które będą poprawiać opiekę nad pacjentami z chorobami układu krążenia, nowotworami, ale także chorobami psychicznymi, układu kostno-stawowo-mięśniowego czy oddechowego.

Wiosną 2020 r. będą też przeprowadzone konkursy na tworzenie miejsc opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia w żłobkach (21 mln zł) oraz na tworzenie takich miejsc dla dzieci powyżej trzech lat w przedszkolach ( 4 mln zł).

Nie zabraknie również konkursów, w których wspierane będą różne programy i projekty służące podnoszeniu aktywności zawodowej czy zdolności zatrudnienia. Przewidziano na to kwotę 10 mln zł.

Województwo podlaskie w ramach RPOWP ma na lata 2014-2020 z UE do wykorzystania ok. 5 mld zł. To pieniądze z dwóch funduszy: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl